SİFTAHSIZ KAPATAN VAR

Videoyu Aç SİFTAHSIZ KAPATAN VAR
A
a

Geçen yılların bayram alışverişlerini mumla aradıklarını söyleyen Hamamyolu esnaflarından Ensar Üçyılmaz, “Esnaf çok zor durumda şu an. Her gün iki ya da üç kişi yakalasak ne mutlu bize. Siftahsız kapatan esnaf arkadaşlarımız var. İçler acısı” dedi.

Covid-19 salgını nedeniyle küçük esnafınki durgunluk devam ediyor. Bir süredir satışlarının düştüğünü belirten Hamamyolu esnafının bayram öncesi de işlerinde bir hareketlilik yaşanmadı. Sokağa çıkma kısıtlaması ve havaların soğumasıyla, vatandaşın evine kapandığını anlatan esnaf, umudu bayram sonrasına bağladı.
İBRAHİM DALKILIÇ: “İnsanlar koronadan dolayı genelde gıdaya yöneldi. Elbise almasam da olur diyor. Aman aman bir iş yok, satış yok. Hatta çok fazla değil hiç yok. Onda biri yok geçen yıla oranla. Bu yıl esnaf için kötü başladı. İnşallah bayram sonrası düzelir.”
ENSAR ÜÇYILMAZ: “Eski bayramlar gibi değil. Giyim olarak orta kesime hitap ediyorduk. 65 yaş üstü de dışarı çıkamayınca bizlerin de işleri çok zayıf gidiyor. Önceki yılları çok arıyoruz. Dört gün yine kapalı olacağız. Esnaf çok zor durumda şu an. Her gün iki ya da üç kişi yakalasak ne mutlu bize. Siftahsız kapatan esnaf arkadaşlarımız var. İçler acısı.”
LEVENT ÖZSOY: “Satışlar eskisi gibi değil, eskisini arıyoruz. Hız yok. Havanın soğuk olması da etkiledi. Satışlar eskisi gibi değil. Eski bayram tadı, eski alışveriş tadı yok. Düşük olacağını bekliyorduk. Vatandaş da dışarda, alışveriş yapan da yok.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
1000
icon
Çağrı 24 Mayıs 2020 22:00

Teknolojiyi takip edin kullanın biraz.Birleşin ..İnternetten adam gibi satış yapın.Alemin Çinlisi Amerikalı sı dünyanın bir ucundan mal satıyor.Adını da Alibaba demiş.Siz azdan çok kazanalım hesabı ile ileride işverlerinizi de kapatabilirsiniz.Esnaf odaları bu konuda öncülük yapsın.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi