SİFTAHSIZ KAPATIYORUZ

Videoyu Aç SİFTAHSIZ KAPATIYORUZ
A
a

Covid-19 salgını sebebiyle Tarihi Odunpazarı Bölgesi’ndeki esnafın işleri durma noktasına geldi. Esnaf Ünal Yavuz, “Pandemi sebebiyle işler çok durgun. Çoğu zaman siftahsız kapatıyoruz” dedi.


Covid-19 salgını sebebiyle tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ekonomik olarak zor bir dönemden geçiliyor. Eskişehir’in en çok turist çeken yerlerinden biri olan Tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde bulunan esnaf da kışı nasıl geçireceklerini kara kara düşünmeye başladı. İşlerin çok durgun olduğunu söyleyen Tarihi Odunpazarı Bölgesi esnafı, bütün umutlarını 2021 yılının bahar aylarına bağladığını ifade ediyor.
BEKLENTİMİZ KALMADI
Ramazan Bağlan, “Zaten bu yılı geçtik. 2020’yi maalesef genel olarak kayıp yıl ilan ediyoruz. Önümüzdeki bahara kadar da böyle geçecek gibi görünüyor. Yazın da işler hiç iyi gitmedi. Yazın turlar da gelmedi. Tur gelmeyince ölü geçiyor. Müzeler de kapandığı için tamamen durdu işler. Ölçülü harcayacağız, borçlanmamaya çalışacağız. Mal satışı zaten olmayacak. 2020’den beklentimiz zaten kalmadı ama bu hastalıktan bir an önce kurtuluruz inşallah.”
İŞLER DURGUN
Ünal Yavuz, “Şu an işler çok durgun pandemiden dolayı. Normalde bu dönemde, hafta sonu daha fazla olması lazım. Pandemi sebebiyle işler çok durgun. Gelen giden yok yani. Müzelerin açık olması biraz hareket katıyordu. Ne yapacağız bilmiyoruz. Üç dört ay kapalı kaldık. Şu iki ay biraz iş yapar gibi olduk ama geçen yıla göre işler çok durgun. Çoğu zaman siftahsız kapatıyoruz. İş olmuyor. Önümüz aylar da durgun geçecek bence. Mart Nisan ayına kadar böyle gider.”
KİRAMIZI ÖDEYEMİYORUZ
Melih Kavlak, “İşler şu an çok sakin. Müzeler de kapalı artık. Normalde sezon hareketli olurdu, hafta sonu burası çok kalabalıktı ama şu an virüsten dolayı çok sakin. İşler de bir hareketlilik yok. Yok denecek kadar az işler. Yazın yine az çok iş yaptık ama geçen yaz gibi değildi. Geçen yılın kat kat altında işlerimiz şu an. Dükkânı çeviriyoruz sadece. Kış nasıl geçecek biz de bilmiyoruz. Yetkililer en azından kira konusunda destek olabilir. Birçok esnaf kirasını ödeyemiyor.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi