SİFTAHSIZ KAPATTIK

Videoyu Aç SİFTAHSIZ KAPATTIK
A
a

Havaların ısınmasıyla özellikle yerli turistlerin akın ettiği Tarihi Odunpazarı Bölgesi koronavirüs salgını sebebiyle boş kaldı. İşlerde henüz bir hareketlenme olmadığını söyleyen Odunpazarı esnaflarından Yurt Tekin Karagül, “Siftahsız kapattık cumartesi olmasına rağmen. Bugün de açtık, inatla açacağız elbet düzelecek” dedi.

Tarihi Odunpazarı Bölgesi Eskişehir’in en çok turist çeken yerlerinden birisi. Her yıl özellikle bahar ve yaz aylarında turlarla yerli turist çeken Odunpazarı, bu yıl Koronavirüs salgını sebebiyle sezonu durgun geçiriyor. İşlerin az olmasından dert yanan Odunpazarı esnafı, bir an önce eski günlerine dönmeyi bekliyor.
SEYFİ AKTAŞ
“Dört gündür açığız. Dört günden beri aşırı şekilde durgunluk var. Turlar şu an başlamadı. Bu yüzden şehirde sıkılan insanlar Ankara’dan kendi arabalarıyla günü birlik geliyorlar. İşlerimiz düşük. 80 günden beri ilk defa dükkânımızı açtık. 80 günü de bir şekilde atlattık. İnsanlar maske ve sosyal mesafeye dikkat ederse yakın zamanda düzene girer.”
EMRE ÖZCAN
“İşler etkilendi, düştü tabi her sektör gibi. İnşallah yakında düzelecek. İşler baya zayıf. Normalde bu sokağın tıklım tıklım olması lazım ama ister istemez düşüşler var. 80 gün kapalıydı dükkânımız o yüzden zorlandık. Şu an açığız ve tüm tedbirleri aldık. Birbirimizi düşünmek zorundayız. Havalar da ısınmaya başladı ama hala çekingenlik var. 10 güne eskisi gibi olmasa da bir nebze daha açılacağını düşünüyorum.”
YURT TEKİN KARAGÜL
“Dükkânımız 3 aydır kapalıydı. Bu hafta açtık bir hareketlenme olacak diye ama bir hareketlenme yok. Dün siftahsız kapattık cumartesi olmasına rağmen. Bugün de açtık. İnatla açacağız elbet düzelecek. Hükümetin de bir takım adımlar atması gerekiyor. Ekonomik olarak çok güç geçti. Kiralar, giderler devam etti. Kredi desteği alamadık biz. Ben Ağustos sonuna doğru anca düzelir diye düşünüyorum.”
RAMAZAN BAĞLAN
“Koronavirüsten etkilendik gerçek anlamda. 2.5 aydır dükkânlarımız kapalı. Kapalı olmasıyla birlikte bundan sonra da işler yavaşlayacak. Bu yılımız geçti. İnşallah iler ki yıllarda telafi edeceğiz. Turlar gelmiyor. Ufak tefek oluyor işler. Tahminen bu işler en erken temmuzun ortasında biraz iyileşme olur. Turlar gelmezse bizim işlerimiz olmaz. Yerli turistler gelirse bizim işler olur. Diğer türlü çok zor.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi