SİGORTACILARIN TRAFİK İSYANI!

Videoyu Aç SİGORTACILARIN TRAFİK İSYANI!
A
a

Eskişehir’de faaliyet gösteren sigorta acentelerinin temsilcileri, yaşadıkları problemleri istişare etmek üzere ETO Başkanı Metin Güler’i ziyaret etti. Yapılan toplantıda, sigorta şirketlerinin trafik sigortası poliçelerinde yarattıkları güçlükler başta olmak üzere yaşanan problemlerin çözümü için ulusal çapta girişimde bulunulması kararı çıktı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Toplantıya ETO Meclis Üyeleri Aslı Gökmen Benli ve Ahmet Akın ile birlikte ETO Bankacılık ve Sigortacılık Meslek Komitesi Başkanı Kemal Kerem Çakın ve komite üyeleri, Sigorta Acenteleri İcra Komitesi (SAİK) İl Delegeleri Canan Özçamur Karataş, Mesut Çetin ve Eskişehir Sigorta Acenteleri Derneği (ESSAD) yönetici ve üyeleri ile ETO üyesi sigorta acenteleri katıldı.
PROBLEM BÜYÜYOR
Toplantıda ana gündem maddesi trafik sigortası oldu. Sigorta şirketlerinin yaklaşık bir yıldır artan maliyetler sebebiyle trafik sigortası yapma konusunda çekinceli yaklaşım sergilediğini belirten acenteler, koşulların güçleştirilmesi sebebiyle rekabet şartlarının bozulduğunu belirtti. Yaşanan sorunlar nedeniyle Eskişehirlilerin aldıkları hizmetin kalitesinin düşmesinden endişe eden sigorta acenteleri, zorlu koşulların birçok acenteyi kapanma noktasına getirdiğinin altını çizdi. Söz konusu problemin büyük ölçüde yasal düzenlemeyle çözülebileceğinin değerlendirildiği toplantıda, Eskişehirli sigorta acenteleri çözüm için ETO’dan destek talep etti.
HERKES KAYBEDER
Bozulan maliyet öngörüsünün her sektörde olduğu gibi sigortacılıkta da şartları ağırlaştırdığını belirten ETO Başkanı Metin Güler, trafik sigortasındaki problemin acenteleri felakete sürüklemeye devam ettiğini kaydetti. Güler, rekabet şartlarının ve sigortacılığın olmazsa olmazı olan güven ortamının korunmasının önemine vurgu yaptı. Yapılacak çalışma sonucunda hem odaların, hem de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin sürece dahil edilmesi için çalışma yapılacağını belirten Güler, gerekli düzenlemelerin yapılması için süreci sonuna kadar takip edeceklerini belirtti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi