ŞİİRLERİN FOTOĞRAFLARI

Videoyu Aç ŞİİRLERİN FOTOĞRAFLARI
A
a

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Şube Başkanı Dr. Birtürk Özkavak, ‘Başka Şiir Lazım’ isimli şiir kitabının ardından ikinci kitabını yayınladı.


‘Dizelerden Vizöre Hacı Bektaş’ adını verdiği şiir kitabını Fotoğraf Sanatçısı Ömer Asaf Tosun’ın fotoğraflarıyla süsleyen Özkavak, imza törenini de Asaf Tosun ile birlikte gerçekleştirdi. Özkavak’ı tebrik eden Ömer Asaf Tosun, “Şair dostum Birtürk Özkavak’ın doğup büyüdüğü coğrafya ve o coğrafyanın kültürü üzerine kaleme aldığı şiir dosyasını çok kısıtlı zamanlarda iki kez Hacı Bektaş’a giderek fotoğraflama imkânı buldum. Bu sürecin sonunda da bu kitap ortaya çıkmış oldu” dedi.
BAŞKA BİR DÜZLEM
Şiirleri fotoğrafladıklarını söyleyen Birtürk Özkavak ise, “Hacı Bektaş’ı dizelere dökme sürecinde dostum Şair ve fotoğraf sanatçısı Ömer Asaf’la beraber çalışmalarımız başka bir boyuta dönüştü. Şiirleri fotoğraflamak... Hacı Bektaş’ın o özgün yapısının, kültürünün, tarihinin şiirle dile gelişini fotoğraflayarak eserimizi başka bir düzleme taşıdık” ifadelerini kullandı. Özkavak, ‘Dizelerden Vizöre adını” verdikleri kitabın bütün raflarda yerini aldığını da belirtti. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi