SİMİT ARTIK LÜKS OLDU

Videoyu Aç SİMİT ARTIK LÜKS OLDU
A
a

Simit fiyatlarına zam yapılmasına tepki gösteren Eskişehirli vatandaşlar, simidin artık lüks olduğunu söyleyerek, “Bunlar iyi günlerimiz sayılır. Artık bir simidi 3 arkadaş 3’e böler yeriz. Her şeye zam. Şu an Türkiye’de batık resmen” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Eskişehir Ticaret Odası’nın Temmuz ayı meclis toplantısında simit ücretlerine zam yapıldı. 3,5 liradan satılan simidin fiyatı 4,5 liraya yükseldi. Simidin eskiden gariban yiyeceği olduğunu söyleyen Eskişehirli vatandaşlar, son zamlarla birlikte artık simit tüketmeyeceklerini belirtti. Okullar açıldığında birçok ailenin çocuğuna simit, ayran parası vermekte zorlanacağını ifade eden vatandaşlar, bu gidişle iki öğrencinin bir simidi bölerek yemeye başlayacağını söyledi.
ZORLAYACAK
Arif Metin
“Gerçekten pahalı. Ben öğrenciyim. Günlük harçlığım 20-30 lira. Öğrencileri de halkı da zorlayacaktır. Öğrencinin yemeği simit çünkü. Okullar açıldığı zaman zam daha çok hissedilecektir. Bir de bu şu an 4,5 lira. Okul açılınca daha da zam gelir gibi. Artık simit de yiyemeyeceğiz.”
GARİBANIN YİYECEĞİ
Ramazan Erdoğan
“Ben yiyemiyorum artık. Eskiden alırdık. 2 simit, 1 çay 16 lira. Kahvede otururken alırdık. 2,5 liraydı. Şimdi mümkün değil. Eskiden gariban yiyeceğiydi simit. Halkın dışarda en çok tükettiği şeydi. Daha ne zamlar gelecek kim bilir.”
YEMİYORUM ARTIK
İlhan Coşkunlar
“Simit yemiyorum artık. 4,5 lira büyük para. Bu zamma sebep olanlar utansın. Okullar açıldığı zaman çocuğuna bir simit, bir ayran parası veremeyecek insanlar var. Durumlar zor. Artık simit, peynir, ayran lüks oldu. Şu anki simit parası eskiden çorba parasıydı. Kışın daha zor olacak.”
TÜRKİYE BATTI
Bektaş Dürger
“Bu insanlara layık. Hak ediyorlar. Bunlar iyi günlerimiz sayılır. Artık bir simidi 3 arkadaş 3’e böler yeriz. Her şeye zam. Şu an Türkiye’de batık resmen. Şimdi çok lüks oldu simit. Okullar açılınca iki arkadaş simit alacak, onu ikiye bölüp yiyecek.” MELTEM KARAKAŞ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi