Sınav kaygısı tartışılacak

Videoyu Aç Sınav kaygısı tartışılacak
A
a

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nın düzenlediği “Sınav Yaşamımızda Ne Kadar Önemli?” konulu panelde sınava kaygısı tartışılacak.

Panel, ESOGÜ Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Saniye Tülin Fidan ile Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Damla Eyüboğlu ve Dr. Öğr. Üyesi Murat Eyüboğlu’nun konuşmacı olarak katılımları ile 12 Mart Salı günü 12.30-13.30 saatleri arasında Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek. Panelde Doç. Dr. Saniye Tülin Fidan “Sınavın Hayatımıza Etkisi”, Dr. Öğr. Üyesi Damla Eyüboğlu “Çocuk ve Gençlerde Sınav Kaygısı”, Dr. Öğr. Üyesi Murat Eyüboğlu “Sınav Kaygısıyla Nasıl Baş Edebiliriz?” başlıklı sunumlarını gerçekleştirecek. Doç. Dr. Saniye Tülin Fidan, panel öncesinde sınav kaygısına ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı: 
“Sınava çalışırken çocuk ve ergenlerin bireysel bilişsel, duygusal özelliklerinin ve yeteneklerinin farkına vararak gerçekçi hedefler belirlemesi ve bu özellikleri çalışarak en üst düzeye çıkarma isteği ve motivasyonu, sınava bağlı oluşan kaygı ile baş etme açısından oldukça önemlidir. Ailelerin ve öğretmenlerin bu konuda çocuk ve ergenlere her açıdan yol gösterici ve destekleyici olmaları gerekmektedir.” İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi