SINIRDAN DÖNDÜLER

Videoyu Aç SINIRDAN DÖNDÜLER
A
a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 30 büyükşehir ve Zonguldak’a giriş çıkışların yasaklandığını duyurdu. Eskişehir’de de polis ve jandarma ekipleri şehrin giriş çıkış noktalarında kontrollerini sürdürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs önlemleri kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak'a giriş çıkışların tamamen yasaklandığını açıkladı.
KONTROL EDİLİYOR
Yasak kapsamında Eskişehir giriş ve çıkış noktalarında özel araçlar emniyet ve jandarma ekipleri tarafından kontrol edildi. Özel araç sayısının az olduğu kontrollerde daha çok TIR, kamyon gibi ticari araçlar bulundu. Kontrollerde araçların Valiliklerden aldıkları giriş ve çıkış evrakları kontrol edilirken, maske takmayan şoförler de uyarıldı. Ayrıca özel araçlardaki vatandaşların açıklanan araç içinde seyahat ederken uygulayacakları oturma kuralına uyup uymadığı da denetlendi.
GERİ ÇEVRİLDİLER
30 büyükşehir arasında bulunan Eskişehir’de de, saat 00.00’ı gösterdiği sırada emniyet ve jandarma ekipleri şehrin giriş ve çıkışlarında görev aldı. İçişleri Bakanlığının genelgesinde yer alan istisnai durumlar dışında şehre girmek isteyen araçlar kabul edilmezken, şehirden çıkmak isteyen sürücüler ise tekrar geri çevrildi. Ayrıca alınan kararla ekipler tarafından, sadece nakliye, gıda ve şehirlerarası taşımacılık yapan tır ve kamyonlara geçiş izni verdi. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi