Sivrihisar’Da 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Töreni

Videoyu Aç Sivrihisar’Da 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Töreni
A
a

15 Temmuz 2016’Da Fetö Tarafından Yapılmaya Çalışılan Hain Darbe Hain Darbe Girişiminde Sokaklara Dökülen Vatandaşların Kahramanca Başkaldırmasıyla Direnişin Öyküsünün Yazıldığı Günün Yıl Dönümünde Sivrihisar’Da Anma Töreni Düzenlendi

15 Temmuz 2016’da FETÖ tarafından yapılmaya çalışılan hain darbe girişiminde sokaklara dökülen vatandaşların kahramanca başkaldırmasıyla direnişin öyküsünün yazıldığı günün yıl dönümü dolayısı ile Sivrihisar’da anma töreni düzenlendi.
Hükümet Meydanında yapılan anma törenine Sivrihisar Kaymakamı Alparslan Kılıç, Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Sivrihisar Belediye Başkan Yardımcı Hüseyin İlhan ve bir çok kurum müdürü katıldı. Hükümet Meydanında açılan 15 Temmuz sergisi gezisinin ardından program sona erdi.
Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, yaptığı konuşmada, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle devletimizin varlığı ve milletimizin bağımsızlığı yolunda canını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, onları minnetle anıyorum. 15 Temmuz’da demokrasi ve vatan uğruna canlarını feda ederek kahramanca direniş öykülerinin yazıldığı günün üstünden tam 4 yıl geçti. 251 vatandaşımız şehit, 2 bin 193 vatandaşımız ise gazi oldu. Vatanın birlik ve bütünlüğünü bozmak isteyen hainler karşısında direnen aziz Türk Milletimin bir ferdi olmaktan büyük gurur duyuyorum. ’Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” dedi.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi