Sivrihisar farklı kültürlere ev sahipliği yapacak

Videoyu Aç Sivrihisar farklı kültürlere ev sahipliği yapacak
A
a

Sivrihisar Belediyesi tarafından, düzenlenecek olan Uluslararası Sivrihisar Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivalinde 5 farklı ülkeden, farklı kültür ve medeniyetlerin buluşması gerçekleşecek.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Tarihiyle birlikte farklı medeniyetlere başkentlik yapmış Sivrihisar, farklı kültürleri ve medeniyetleri Sivrihisar’da bir araya getirecek. 1-3 Temmuz tarihleri arasında 3 gün boyunca devam edecek olan Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali’nde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Moldova, Letonya, Sırbistan ve Amerika Birleşik Devletleri’nden misafirler ağırlanacak.
“Festival ile birlikte Sivrihisar esnafı kazanacak”
Festival ile ilgili olarak konuşan Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Sivrihisar’ın tanıtımı için festivalin oldukça önemli olduğunu vurguladı. Farklı kültürlerin Sivrihisar’da buluşarak Nasreddin Hocayı tanıyacağını söyleyen Yüzügüllü, “Felsefi Mizahın Dünyadaki en büyük temsilcisi olan Nasreddin Hocamızı anmak için düzenleyeceğimiz festivalde farklı kültür ve medeniyetleri tarih kokan güzel ilçemizde konuk edeceğiz. Festivalimize yurt içi ve yurt dışından gelecek olan misafirlerimiz Sivrihisar’daki esnafımıza kazanç sağlayacak ve bu festival ile birlikte Sivrihisar esnafı kazanacak. Nasreddin Hocamızı anmak ve Sivrihisar kültürüne ve Nasreddin Hocaya dair her şeyi öğrenmek adına herkesi festivalimize bekliyoruz” dedi.
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir