SİYASET DEĞİL İŞ YAPALIM!

Videoyu Aç SİYASET DEĞİL İŞ YAPALIM!
A
a

Ülkenin yüzde 80’inin siyaset yapmaması gerektiğini söyleyen Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum, “Birileri de iş yapmalı, birileri de çalışmalı. En küçük adım en iyi niyetten daha iyidir” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum, ES TV’de yayınlanan Açıkça programının konuğu oldu. Çorum, Gazeteciler Ali Baş ve Meltem Karakaş Kaya’nın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

DIŞINDA OLMALI

“Bir ülkenin nüfusunun yüzde 80’i her gün siyaset yapamaz, yapmamalı” diyen Mihalıççık Belediye Başkanı Çorum, “Birileri de iş yapmalı, birileri de çalışmalı ve birileri de ortak değerler üzerinde çalışmalı. En küçük adım en iyi niyetten daha iyidir diyor. Yani hepimizin niyeti iyi iyi şeyler düşünüyoruz ama adım atmıyoruz. Adım attığınızda da herkes bir şekilde katkı koymaya çalışıyor. Kime gittiysek herkes özellikle Yunus ile ilgili bizim belediyemizin faaliyetleri ile de ilgili ben şuna inanıyorum özellikle yerel siyaset, yerel yöneticilik siyasetin biraz dışında olmalı. Çünkü buradaki amaç insanlar size takdir etmişler seçmişler ben ya da başkası önemli değil 5 yıl boyunca en fazla ne katabilirizi konuşmak ve bu noktada kimin desteğine ihtiyaç varsa onunla irtibat kurmak. Ben mesela bütün vekillerimizle de aradım bilgilendirme yapmak istediğimi söyledim. Görüşüyoruz. Hepsinin de yaklaşımı olumlu ve sıcak. Konu Yunus Emre. Özellikle kültür bakanımızın Valimizin şeyleri çok olumlu. Bizler de imkanlarımız dahilinde daha çok bu işi götüreceğimizi inanıyoruz. Şu anda kısa orta ve uzun vadede yapılacaklar konuşuluyor. Ondan sonra yol haritası ortaya çıkacak. Ben şunu istiyorum; birinci uluslararası Yunus Emre anma etkinliği olsun ve ondan sonra her sene devam edelim. Yılda bir hafta bir gün değil bunu artık Yunus’u hayatımızın tam merkezine koyana kadar devam edelim. Buna çok ihtiyaç var” şeklinde konuştu.

DÖNÜŞ POLİTİKASI 

Çorum, “Bir hayal kurun. İlçede sanatsal etkinlikler yapılıyor. Şiir, tasavvuf, edebiyat şiir, sosyal alt yapı var. Niye yaşamayacaksınız orada? En mutlu olacağınız yer orası olacak. Ben İstanbul’da büyüdüm ve göç etmiş insanlarız. Şunu gördüm; göç eden insanların yüzde 90’ının mutlu olmadığını düşünüyorum hangi şehirde yaşıyorsa yaşasın. Betonlaşma bizim kültürümüz değil aslında. Dolayısıyla doğanın içinde yaşadığınızda ve bu değerlerinizle birlikte yaşıyorsunuz gerçekten mutlu olacaksınız. Eğer üretim yapabiliyorsanız, kazanıyorsanız, gerçekten orada her türlü imkanı buluyorsanız eşiniz çocuğunuz da diğer dünyadan geri kalmıyorsa sorun yok demektir. Aslında kırsala yeniden dönüş politikası olması lazım. Devletin böyle bir politika hazırlayıp tamamına uygulamak lazım. Bunlar da bu iş için çok güzel örnekler olur. Ülkemize örnek teşkil edecek iş olacağını düşünüyorum” dedi. ESRA ÜNLÜ

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi