Siyasi iktidarın sorumluluğunda

Videoyu Aç Siyasi iktidarın sorumluluğunda
A
a

Doktor Ersin Arslan’ın ölümün 10’uncu yıldönümü nedeniyle basın açıklaması yapan Eskişehir Bilecik Tabip Odası Başkanı Muharrem Şenel, “Onlarca meslektaşımızı; sadece öfkeli hasta ve yakınları değil, mevcut sağlık sisteminin ağır sorunları aramızdan almıştır. Bu sorunları gidermek siyasi iktidarın sorumluluğundadır” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Doktor Ersin Arslan’ın ölümün 10’uncu yıldönümü nedeniyle Eskişehir Bilecik Tabip Odası (EBTO) tarafından basın açıklaması yapıldı. Varlığınız Sağlığımız Anıtı önünde yapılan basın açıklamasında konuşan EBTO Başkanı Muharrem Şenel, sağlıkta şiddetin sona erdirilmesi için acil önlemler alınması gerektiğini ifade etti.
MÜCADELE DEVAM EDECEĞİZ
“Sağlıkta şiddet, pandemide büyük özveri ile çalışan, her türlü riskle karşı karşıya gelen, yaşamını kaybeden hekimler ve sağlık çalışanlarına rağmen durmamıştır” diyen Şenel, “Sağlıkta şiddeti gösteren Beyaz Kod bildirim sayısı; 2020’de 11.942 iken; 2021 yılında sağlık kurumlarına başvuru sayılarındaki artışa da paralel şekilde sağlıkta şiddet artmış; Beyaz Kod bildirim sayısı 29.826’ya yükselmiştir. Beyaz Kod verilerinin buz dağının görünen kısmı olduğunu belirtebiliriz; ancak sadece Beyaz Kod verileri bile 2021 yılında Türkiye’de, günde ortalama 80’den fazla sağlıkta şiddet vakasının yaşandığını göstermektedir. Bugüne kadar yaptığımız gibi bundan sonra da bu topraklarda iyi hekimlik yapabilmek için şiddetten uzak, güvenli çalışma koşulları, emeğimizin karşılığını alabildiğimiz şartların sağlanmasını istiyoruz. Şiddet öngörülebilir ve önlenebilir toplumsal bir sorundur. Hekimler, kendi yaşam hakları, sağlıklı çalışma koşulları için seslerini ve güçlerini birleştirecek ve şiddet sona erene kadar mücadeleye devam edecektir” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ

 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir