SİYASİ RANTA DÖNÜŞTÜRMEYİN

Videoyu Aç SİYASİ RANTA DÖNÜŞTÜRMEYİN
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Recep Taşel, Kalabak su damacanalarında yaşanan sorunlar ilgili, “Yaşanan bu geçici sıkıntıyı siyasi bir rant haline getirmeye çalışmaktan vazgeçmelidirler” ifadelerini kullandı.

Kalabak su damacanalarının değiştirilmesi nedeniyle su dağıtımında yaşanan soruna değinen CHP İl Başkanı Taşel, “Eskişehir halkının tepkisini haklı buluyor, gösterdikleri sabır ve anlayış için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

GEÇİCİ BİR SORUN

Kalabak suyunun Eskişehir’in önemli markalarından ve sembollerinden olduğunu belirten Taşel, “Bizler, yaşanmasını asla istemeyeceğimiz bu sıkıntının geçici olduğunu, yeni tarihli damacanaların peyderpey gelmesiyle sıkıntının hafifleyerek seyredeceğini ve makul bir süre sonunda da tamamen ortadan kalkacağını biliyoruz. Bir taraftan sıkıntının giderilmesine çalışılmakta, bir taraftan da konuyla ilgili araştırma ve incelemeler sürdürülmektedir. Eskişehir halkının çok büyük bir kısmı bu gecikme nedeniyle haklı olarak sitem etmektedir. Buna rağmen Kalabak Suyunun mükemmel lezzeti, yılların vermiş olduğu kullanma alışkanlığı nedeniyle yine de gereken sabır ve anlayışı göstermektedir. Bu sabrı ve anlayışı göstermeyenler, geçici sıkıntı dönemini siyasi ranta devşirme peşinde olanlardır. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak, konunun hassasiyetinin farkındayız ve takipçisiyiz. Buna rağmen belli çevreler geçici olan bu sıkıntıyı, siyasi yarış içinde yenemedikleri Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'i yıpratmak amacıyla kullandılar ve kullanmaya devam ediyorlar” diye konuştu.

HASSAS BİR KONU

Taşel, ayrıca şunları söyledi: “Özellikle Cumhur İttifakının Eskişehir yöneticileri bilmeliler ki, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve Cumhuriyet Halk Partisi, Kalabak Su konusunda herkesten çok daha hassastır. Kalabak Su konusunda yaşanan bu geçici sıkıntıyı siyasi bir rant haline getirmeye çalışmaktan vazgeçmelidirler.” NESLİ ÖZKAY

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi