SİZ KENDİNİZİ SORGULAYIN!

Videoyu Aç SİZ KENDİNİZİ SORGULAYIN!
A
a

Şehrimizde şebeke suyuna gelen yüzde 40’lık zam ile ilgili konuşan Demokrat Parti (DP) İl Başkanı Hüseyin Özcan, “Zammın uygulanma saati ve günü yanlıştır” dedi. İktidar partisini eleştiren Özcan, “Herkes kendi yaptığını görecek, önce kendini sorgulayacak” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

DP İl Başkanı Hüseyin Özcan, parti il binasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Geçtiğimiz günlerde şebeke suyuna zam gelmesinin ardından oluşan kuyruklara değinen Özcan, “Zammın uygulanma saati ve günü yanlıştır. Bir zam kararı alacaksanız herhalde ESKİ, 3-5 gün daha zam yapmasa batacak, iflas edecek değildir. Vatandaşın da bunu öğrenmesi için bir zaman, bir süreç olmalıydı muhakkak. Yılbaşından önce de bir zam yapıldı. Birkaç hafta önceden duyuruldu. İmkanı olanlar gittiler, bu zamdan etkilenmemek için sularını aldılar. Ama bu yangından mal kaçırır gibi doğru bir hareket değildir” dedi.
KAÇINILMAZDI
Su zammına mecbur kalındığına işaret eden Özcan, “ESKİ Genel Müdürlüğü şöyle yapmalıydı; bir kara tahta alıp ‘Ben suyu şu kadara mal ediyorum. Benim suya maliyetimdeki elektrik budur, kimyasal budur, işçiliğim budur’ diye tek tek, kalem kalem, bir yıldan beri artışları da ortaya koyarak, insanları bilgilendirmeliydi. Son 1 yılda elektriğe, kimyevi maddelere ne kadar zam geldiğini biliyoruz. Dolayısıyla ESKİ Genel Müdürlüğü’nün de, belediyenin de bundan otomatikman etkilendiğini hepimiz biliyoruz. Eğer bir zam kaçınılmazsa bunu yapmak zorundalardı, yaptılar” şeklinde konuştu.
İĞNEYİ KENDİNİZE BATIRIN
İktidar partisinin su kuyruklarıyla ilgili eleştirilerine tepki gösteren Özcan, “Gecenin 12.00’sinde niye kuyruklara soktun insanları diye eleştiriyorsa iktidar partisi, ben de benzin kuyruklarında gece yarıları beklemiş bir insan olarak… Eskişehir’de daha düne kadar Şeker Fabrikası’nın önünde 3 kilo şeker alabilmek için sabahın 04.00’ünde insanları kuyruğa sokan iktidar partisi… Patates kuyruğuna sokan iktidar partisi… Et Balık Kurumu’nun önünde insanları 1 kilo kıyma için kuyruğa sokan da aynı iktidar partisidir. Dolayısıyla herkes kendi yaptığını görecek, önce kendini sorgulayacak. İğneyi kendine çuvaldızı başkasına batıracak” ifadelerini kullandı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi