“Siz silerseniz biz yazarız”

Videoyu Aç  “Siz silerseniz biz yazarız”
A
a

AKP'li Sancaktepe Belediyesi’nin, 1994 yılından beri faaliyette olan Genco Erkal Kültür Merkezi’nin adını değiştirme kararı almasına tepki gösteren Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, ““Onlar kültür merkezinden Genco Erkal adını siliyorsa, biz de Eskişehir'e Genco Erkal Halk Kütüphanesi açıyoruz” dedi.


 

AKP'li Sancaktepe Belediyesi, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yaptığı açıklamaları gerekçe göstererek 1994 yılından beri faaliyette olan Genco Erkal Kültür Merkezi’nin adını değiştirme kararı almış, bu durum birçok kesim tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Kararın verildiği gün HALK TV’de Tayfun Talipoğlu’nun sunduğu Sohbethane programının canlı yayın konuğu olan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Genco Erkal Kültür Merkezi’nin adını değiştirme kararı alınmasına tepkisini göstererek, “Onlar kültür merkezinden Genco Erkal adını siliyorsa, biz de Eskişehir'e Genco Erkal Halk Kütüphanesi açıyoruz” dedi.

Bu kararı Twitter hesabından da duyuran Kurt’a birçok siyasetçi, gazeteci, tiyatrocu ve ünlü isimden destek ve tebrik mesajları geldi. İlk olarak haberi duyuran Gazeteci İsmail Saymaz, “Sevgili Odunpazarı Belediye başkanımızı tebrik ederim” derken, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Tiyatro Sanatçısı Orhan Aydın gibi birçok ünlü isim, Başkan Kurt’un bu duyarlılığını için sosyal medya hesaplarından “Tüm alkışlar sizler için değerli başkan” mesajları paylaştı.  HM

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi