SOĞUK VAR GAZ YOK!

Videoyu Aç SOĞUK VAR GAZ YOK!
A
a

Ihlamurkent Mahallesinde bulunan Bahçeyurt Sitesi sakinleri doğalgaz alamadıkları için mağdur. Yetkililere seslenen site sakinleri bir an önce doğalgaza kavuşmayı bekliyor.

Ihlamurkent Mahallesinde bulunan Bahçeyurt Sitesi sakinleri, gerekli çalışmaları yapmış olmalarına rağmen doğalgaz alamadıklarını iddia etti. Sitede yapılan altyapı çalışmalarının ardından 36 hanenin bulunduğu Bahçeyurt Sitesi’nin Hare Sokağa bakan tarafındaki 10 haneye doğalgaz verilmedi. Kod farkı gerekçe göstererek, bahçe duvarlarında bulunan kutuları iç kısma taşınmadığını anlatan vatandaşlar, kendilerinin yüklenici firmaya yönlendirildiğini, fakat maddi durumlarının tekrar bir ödeme yapmaya müsait olmadığını söyledi.
KOD FARKI DENİYOR
Havaların soğumaya başladığını hatırlatarak yaşadıkları mağduriyeti anlatan site sakinlerinden Muhittin Yılmaz, “1999 yılında gelmemize rağmen bizim burada ne alt yapı ne doğalgaz hiçbir şey yoktu. Sadece bu sene doğalgaz geldi. Alt yapı geldi, bağlantıları kaldı. Biz yıllarca uğraşa uğraşa getirdik. Yetkililer kod farkı diye bir şey çıkartıyor. Biz gazımızı alamıyoruz. Fakat firma yaptığı zaman kod farkı bitiyor. Neden bu oluyor? Çünkü firmaya yaklaşık 4-5 milyar para ödemek zorunda kalıyoruz. O yüzden Bahçeyurt Sitesi’nin Hare Sokakta bulunan on tane hane olarak doğalgaz alamıyoruz. Burada bir hakkaniyetsizlik var. Bizimkini de yapsınlar. Yüklenici firmaya yönlendiriyor. Biz mağdur oluyoruz” diye konuştu.
KALP KRİZİ GEÇİRDİM
Belediye başkanlarına ve Valiye seslenen Zeynep Yılmaz ise, üzüntüden kalp krizi geçirdiğini söyledi. Yılmaz, “Bahçe duvarında bırakıp gittiler. Çok mağdur olduk. Elektrikli battaniyenin içine giriyorum. Kredi çektim on beş milyar. İçeri tesisat döşettim. Bu kalan beş milyarı ben nereden alayım? ‘Balkon kapat’ dediler. Kapattım. Rahatsızım. Benim eşim bin 750 lira krediye veriyor. 2 milyar maaş alıyor. Sayın Valimize sesleniyorum. Bizim sorunumuzu çözsün. Bu ek beş milyarı ben ödeyemem” şeklinde konuştu.
PERİŞAN OLDUM
Gözyaşları içinde yaşadıklarını anlatan Şerife Uçar da, “Boş kutuları yaptılar. Ben perişanım. Tek kişiyim. Tek maaşım var. Üzüntüden tansiyonum yükseldi. Soğuktan hasta oldum. Mağduruz burada. Diğer taraf dört dörtlük oldu. Bize bakan yok. Kendimiz açacakmışız. Benim eşim hayatta değil. Ben ek para nasıl vereyim? Bize yardım etsinler” dedi.
HİZMET Mİ? EZİYET Mİ?
Doğalgaz hizmeti istediklerini vurgulayan Muhittin Yılmaz, “Bu site eski bir site. Alt yapımızı yaptılar, henüz kanalizasyonumuz bağlanmadı. Doğalgaz geldi bu şekilde oldu. Valimize, belediye başkanımıza sesleniyorum. Benim devletim doğalgazı Avrupa’ya taşıyor. Ama yetkililer 80 santimetrelik kod farkını söyleyerek doğalgazımızı vermiyor. Yönetmelik deniyor. Yönetmelikler insanlara hizmet için mi eziyet için mi var? Biz hizmet göremiyoruz” diye konuştu. Başka bir site sakini ise, eşinin evde felçli olduğunu, soğuktan hasta olduğunu ifade etti. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi