SOKAĞA ÇIKMAYIN!

Videoyu Aç SOKAĞA ÇIKMAYIN!
A
a

Büyükşehir Belediyesi Covid-19 salgınına karşı önlem amacıyla yolcu sayısının yüzde 70 oranında azalması nedeniyle tramvay ve otobüs sefer sayıları azaltılıyor. Yeni uygulamaya 23 Mart’ta geçileceğini duyuran Başkan Büyükerşen, Eskişehirlileri sokağa çıkmamaları konusunda uyardı.

Mart ayı başında Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanmaya başlanan Korona Virüs İle Mücadele Eylem Planı kapsamında toplu taşıma araçları ve duraklarda dezenfeksiyon çalışmaları devam ederken, sefer saatlerinde de yeni düzenlemeye gidiliyor.
BÜYÜKERŞEN UYARDI
Okulların tatil ilan edilmesi ve yapılan uyarıları ciddiye alan duyarlı Eskişehirliler sayesinde yolcu sayısının geçen haftaya oranla yüzde 70 azaldığını belirten Başkan Büyükerşen “Virüs salgını her geçen gün ülkemizde hızla yayılıyor. Bizler de Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere tüm kurumlar ile uyum içinde çalışarak üzerimize düşen sorumlulukları hassasiyetle yerine getiriyoruz. Bu süreçte okulların tatil olması ve duyarlı hemşehrilerimizin evlerinde kendilerini izole etmeye başlamasıyla birlikte tramvaylar ve otobüslerimizde yolcu sayımız yüzde 70 oranında azaldı. Ben ‘Evde Kal’ kampanyasına duyarlılık gösteren ve bu süreci evlerinde geçiren tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Ancak bu süreçte toplam yolcu sayımızın yüzde 20’ye yakınını hala büyük risk grubunda olan 65 yaş üstü vatandaşlarımız oluşturuyor. Ben bu risk grubundaki vatandaşlarımızdan özellikle rica ediyorum. Lütfen dışarı çıkarak hem kendinizi hem de halk sağlığını riske atmayınız!” dedi.
23 MART İTİBARİYLE
Yolcu sayısının azalması sebebiyle 23 Mart itibariyle sefer sayılarının otobüslerde ve tramvaylarda azalacağını belirten Başkan Büyükerşen, “Tramvaylarımız ve otobüslerimizde halkımızın sağlığını korumaya devam edecek şekilde önlem amaçlı sefer sayılarını azaltıyoruz. Bu süreçte halkımızdan anlayış ve sağduyu bekliyorum. Lütfen yalnızca bilime ve yetkililerin açıklamalarına itibar ederek, kişisel sorumluluklarınızı özenle yerine getiriniz” dedi.
BİLGİ ALABİLİRSİNİZ
Güncel saat bilgilerine 22 Mart Pazar günü itibariyle belediyenin web sitesi (www.eskisehir.bel.tr) üzerinden ulaşılabileceğini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, vatandaşların otobüsler için 0222 217 44 13’ü, tramvaylar içinse 0222 237 63 64'ü arayabileceğini belirtti. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi