SOKAKTAKİ CANLAR İÇİN YOĞUN MESAİ

Videoyu Aç SOKAKTAKİ CANLAR İÇİN YOĞUN MESAİ
A
a

Eskişehir Organize Sanayi Bölge (EOSB) Müdürlüğü bünyesinde kurulan Sokak Hayvanlarını Koruma ve Yaşatma Komisyonu, yaklaşık 800’e yakın köpeğin barınma, beslenme ve tedavi ihtiyaçlarını karşılamak için yoğun mesai harcıyor.


EOSB Müdürlüğü bünyesinde kurulan “Organize Patiler” olarak bilinen ve 75 gönüllü üyeden oluşan Sokak Hayvanlarını Koruma ve Yaşatma Komisyonu kurulduğu günden bu yana OSB sınırları içerisinde bulunan sokak hayvanlarına şefkat elini uzatıyor. 800’e yakın sokak köpeğinin barınma ve beslenme ihtiyaçlarını karşılayan komisyon, 25 köpeği ise tedavi ettirerek sağlığına kavuşturdu.
YUVA BAĞIŞI
Komisyon yetkilileri yürütülen çalışmalar hakkında bilgi vererek, “Komisyon kurulduğunda ilk 3 buçuk ay gönüllü desteği ile haftada 5 gün, günde ortalama 800 kilo yemek artıkları ile besleme yapıldı. Mart ayı itibari ile ayda 3 buçuk-4 ton civarı düzenli kuru mama ile besleme yapılıyor. Mama tedarikimiz organize bölge müdürlüğü tarafından sağlanmaktadır. Gönüllü firmalarımız tarafından 30’a yakın yuva bağışı yapıldı” dedi.
BARINAK SÖZÜ
Odunpazarı ve Tepebaşı Belediyesi ile iş birliği içerisinde olduklarını aktaran yetkililer, her iki belediyeden barınak sözü aldıklarını aktardı. Komisyon yetkilileri, “Protokol taslakları belediyelere ulaştırıldı. Pandemi koşullarının iyileşmesi ile beraber protokol kabulü ve iş birliği konusunda desteklerini daha çok göreceğimizi umuyoruz” dedi.
EN BÜYÜK SORUN
Komisyon yetkilileri en büyük sorunlarının bölgeye çok sayıda köpek bırakılması olduğunu belirterek şunları aktardılar: “Yeni atılan hiçbir köpek sürüler tarafından kabul görmez. Sürülerin parçaladığı çok köpeğe şahit olduk. Diğer sorunumuz ise barınakları insanlar hayvan bakım evi zannediyorlar. Bunun için kısırlaştır, aşılat, besle, yaşat diyoruz.” HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi