Sonbahar Mevsimiyle Şifa Kaynağı Termale Olan İlgili Arttı

Videoyu Aç Sonbahar Mevsimiyle Şifa Kaynağı Termale Olan İlgili Arttı
A
a

Korona Virüs Salgınında Asırlardır Şifa Kaynağı Olan Termal Sulara İlgi Artarken Özellikle Romatizma Ve Eklem Ağrıları Olan Hastalar Termal Suları İle Ünlü Afyonkarahisar’A Akın Etti. Bölgenin İlk Ve Tek Termal Kaynak Kuyularına Sahip Ve Türkiye'nin İlk 5 Yıldızlı Termal Oteli Olan Oruçoğlu Termal Otel Yöneticisi Emrah Esen, Önemli Minarellere Sahip 75 Derece Sıcaklıktaki Termal Sulara Sonbahar Mevsiminin Gelmesi İlginin Artacağını İfade Etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Korona virüs salgınında asırlardır şifa kaynağı olan termal sulara ilgi artarken özellikle romatizma ve eklem ağrıları olan hastalar termal suları ile ünlü Afyonkarahisar’a akın etti. Bölgenin ilk ve tek termal kaynak kuyularına sahip ve Türkiye’nin ilk 5 yıldızlı termal oteli olan Oruçoğlu Termal Otel Yöneticisi Emrah Esen, önemli minarellere sahip 75 derece sıcaklıktaki termal sulara sonbahar mevsiminin gelmesi ilginin artacağını ifade etti.
Termal suları ile dünyaca ünlü Afyonkarahisar’ın zengin minarelli ve uygun sıcaklıktaki termal suları ile Korona virüs sürecine rağmen tatilcilerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Sonbahar mevsiminin gelmesi ile romatizma ve eklem ağrıları olanların otellerine gelmeye başladığını aktaran Esen, termalin Koron virüse rağmen şifa dağıtmaya devam ettiğini hatırlattı. Bölgenin ilk ve tek termal kaynak kuyularına sahip olduklarını anımsatan Esen, “Biz kendi kuyularımız kullanmaktayız. 3 farklı kuyudan çıkarıyoruz. Suyumuz 75 derecede çıkıyor. Suyumuzda zengin mineraller bulunmakta. Bu minerallerden dolayı suyumuzun direnci artırıcı etkisi var. Özellikle iyi geldiği hastalıklar eklem ağrıları, bel boyun fıtıkları, cilt hastalıkları ve nörolojik hastalıklar. Kaplıca tedavisi bu hastalıklara fayda sağlamakta özellikle suyumuz hem ağrılara hem de vücut direncine iyi gelmekte. Bu tür hastalıkları olanların bu aylarda kışa hazırlık için gelmelerini tavsiye ediyoruz. Kışın ziyaretçi sayısından kesinlikle ümitliyiz. Suyumuzun kalitesini bir çok misafirimiz biliyor. Mineral sulara sahip olmasına rağmen mesela Bursa gibi bir vilayetten senede 8 kere 9 kere gelen misafirlerimiz var” diye konuştu.
Eklem ve romatizmal hastalıkları olanlar ve şifa için geldikleri Oruçoğlu Termal Otel de fizyoterapistler eşliğinde egzersiz yaparak rahatlıyorlar.
Kaynak : Afyon Haberleri
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi