SPOR DEĞİL CİNAYET!

Videoyu Aç SPOR DEĞİL CİNAYET!
A
a

Tarım ve Orman Bakanlığı 5. Bölge Müdürlüğü Eskişehir Şube Müdürlüğü tarafından açılan ihale ile Eskişehir’de 18 kızıl geyik vurulacağını söyleyen Eskişehir Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu Başkanı Ece Bilgin, “Kendini savunma şansı olmayan bir canlıya silah doğrultup öldürmek spor değil, cinayettir” dedi.


Tarım ve Orman Bakanlığı 5. Bölge Müdürlüğü, Eskişehir Şube Müdürlüğü tarafından Sivrihisar, Mihalıççık, Alpu, Beylikova ilçelerine ve merkeze bağlı Kalabak mahallesinde kızıl geyik acente kotalarının avlattırılmasına ilişkin 20 Temmuz’da yapılacak ihale kapsamında ilimizde 18 kızıl geyik vurulacak. İhalede geyikler için 513 bin lira bedel biçildi.
REDDEDİYORUZ
Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Hayvan Hakları Çalışma Grubu Başkanı Ece Bilgin, “Yapılacak ihaleden sonra en çok para ödemeyi taahhüt eden av turizmi acenteleri, elde ettikleri kotaları avcılara satacak ve şehrimizin en önemli canlı türleri av turizmine kurban edilecek. Bir kurumun korumakla mükellef olduğu hayvanların hayatı üzerinden para kazanması bizler açısından olduğu kadar inanıyoruz ki Eskişehirlilerin büyük bir kesimi için de kabul edilebilir değildir. Bizler Kızıl Geyiklerin avlanmasını ve avcılığın devlet eliyle teşvik edilmesini reddediyoruz” diye konuştu.
AV MALZEMESİ DEĞİL
Bilgin, sözlerine şu ifadelerle devam etti: “Bir kez daha ifade ediyoruz ki yaşam alanları gittikçe daralan yaban hayvanlarının av turizmine malzeme yapılması doğru değildir. Bir canlıyı yaşam alanında zevk için öldürmek, en hafif ifade ile etik değildir. İlimizde gerçekleşecek avlanma ihalelerinin iptal edilmesini istiyor ve bu konuda mücadele etmenin bir “insanlık görevi” olduğu bilinci ile herkesi bu göreve davet ediyoruz!” HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi