STERİL KABİN ÜRETTİLER

Videoyu Aç STERİL KABİN ÜRETTİLER
A
a

Eskişehir’de faaliyet gösteren bir firma, yeni tip koronavirüs vakalarını muayene eden doktorların hastayla birebir temas etmesini önleyen ‘steril triyaj kabini’ geliştirdi.

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde, yurt içindeki ve yurt dışındaki pek çok kurum ve kuruluşa anahtar teslim laboratuvar kurulumu gerçekleştiren HEBLAB Laboratuvar Sistemleri firması, Kovid-19 pozitif ya da şüphelenilen hastaların muayenesi sırasında doktorların hastayla yakın temasını engelleyen steril triyaj kabini üretti.
HEDİYE EDİLECEK
Hasta ile doktorun giriş-çıkış kapıları ayrı olan kabinde iki faklı bölme yer alıyor. HEPA filtreleme sistemi ve ultraviyole (UV) ışıklar sayesinde sterilizasyonu kolaylıkla sağlanan kabinde, doktorun hastayı muayene etmesini kolaylaştıran 2 camlı bölme yer alıyor. Tamamen yerli olarak tasarlanan örnek alma kabininin ilki ise Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Hastanesine hediye edilecek. 
HAVA BASINÇLI
Firmanın Genel Müdürü Onur Çelik, Türk mühendisleri tarafından tamamen yerli tasarlanan steril triyaj kabinin üretimini tamamladıklarını söyledi. Kabinin, doktor ve hastanın farklı kapılardan girişini sağladığını ifade eden Çelik, şöyle konuştu: “Kabinde doktor ve hasta için 2 farklı bölüm bulunuyor. Doktora izole şekilde, hastayla birebir temas etmeden muayene imkanı sağlıyor. Kabinin doktor bölümüne sürekli olarak pozitif, hasta odası bölümüne ise sürekli negatif basınç vererek hava sirkülasyonu sağlıyor. Bu sayede havada asılı kalan tüm virüs ve partiküllerin doktor bölümüne geçmesi engelleniyor.” Çelik, hem iç hem de dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilen kabinde UV sistemi sayesinde de sterilizasyon sağlandığını bildirdi. AA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi