Su Elçileri, Afyonkarahisar’da

Videoyu Aç Su Elçileri, Afyonkarahisar’da
A
a

Gelecek Nesillere Temiz Su Kaynakları Ve Yaşanabilir Bir Çevre Bırakmak Amacıyla Toplumu Bilinçlendirmek İçin Başlatılan 'Su Elçileri Eğitim Ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi' Kapsamında Su Elçileri Afyonkarahisar’A Geldi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Gelecek nesillere temiz su kaynakları ve yaşanabilir bir çevre bırakmak amacıyla toplumu bilinçlendirmek için başlatılan ’Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi’ kapsamında Su Elçileri Afyonkarahisar’a geldi.
Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’nün 27 Mayıs 2014 tarihinde başlattığı ‘Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi’ kapsamında hayata geçirilen ve suyu korumak için farkındalık çalışması yürüten Su Elçileri Afyonkarahisar’da öğrencilerle buluştu. Zafer Meydanı’nda düzenlenen programa katılan Vali Gökmen Çiçek, su tüketiminin önemi, suyu bilinçli kullanmak, barajlar, elektrik üretimi gibi konularda eğitimlerin verildiği tırı ziyaret etti.
Vali Çiçek, sunumları izleyen ve maketlerle bilinçli su kullanımı konusunda bilgilenen çocuklara Su Elçisi sertifikalarını takdim etti. Su tüketiminin ve suyu bilinçli kullanmanın önemine dikkat çeken Vali Çiçek, “Su yaşamın temel kaynağı. Çevrenin korunması, kirletmeden ve akılcı su kullanımı, bu konuda farkındalığın arttırılması ve su kaynaklarının verimli kullanımının sağlanmasını hedefleyen Su Elçileri bugün ilimizde. Gerçekten çok yararlı ve anlamlı bir proje. Su sıkıntısı tüm dünyanın ortak sorunu. Hepimiz bu konuda daha bilinçli davranmalı, bizden sonraki nesillere temiz su kaynakları ve daha yaşanılabilir bir çevre bırakmalıyız” dedi.
Su Elçileri 3 gün süreyle şehrin çeşitli noktalarında eğitimler verecek.
Kaynak : Afyon Haberleri
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi