SU SIKINTISI YOK!

Videoyu Aç SU SIKINTISI YOK!
A
a

Eskişehir’de su sıkıntısı yaşanmadığını ifade eden Sucular Odası Başkanı Gazi Kaya, yakın dönemde de suya zam yapılmayacağını söyledi.


Koronavirüsün su satışlarını olumlu yönde etkilediğini söyleyen Sucular Odası Başkanı Kaya, “Koronavirüs sebebiyle vatandaş eve kapandığından dolayı su satışlarımızda ciddi artışlar oldu. Koronavirüs sonrası da normal suyumuzu satıyoruz” dedi.
NORMALLEŞME VAR
Vatandaşların salgın nedeniyle su stokladıklarını belirten Kaya, “Bizim Haziran ve Temmuz aylarındaki satış ortalamalarımız 340-350 civarında. Fakat stoklama yapıldıktan sonra 320 su satan arkadaşımız geldi. Ben 500 tane su aldım ama mahallenin yarısında bitti dedi. Böyle olunca da haliyle bir sıkıntı yaşadık. Yoksa bize şu anda istediğimiz su veriliyor. Şu anda sıkıntımız da yok. Bakkallara vermiyorduk, şu anda bakkallara, marketlere de su vermeye başladık. Normalleşme var, sıkıntı yaşamıyoruz” diye konuştu.
ZAM YAPILMAYACAK
Vatandaşlara seslenen Kaya, “Sıkıntılı olan mahalleler varsa, Sucular Odasını arayabilirler. Oraya günlük sucu gönderebilirim. Ben görevimin başındayım. İki tane alan bir tane alsın. Gün aşırı gittiğimiz kenar mahallelerde iki tane alan dört tane alıyor. Normal sularını alsınlar. Stoklamaya gidilmesin” ifadelerini kullandı. Öte yandan suya yakın zamanda zam gelmeyeceğini söyleyen Kaya, “Su için yakın zamanda zam düşünülmüyor. Gerek biz gerek yetkililerle görüşüldüğünde kısa zamanlı zam düşünülmüyor. Ama ilerleyen zamanlarda ne olur onu ben şu an bilmiyorum. Ama yakın bir zamanda zam gündemde yok” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi