Sücaaddin Veli Derneği'nden Kazım Kurt'a ziyaret

Videoyu Aç Sücaaddin Veli Derneği'nden Kazım Kurt'a ziyaret
A
a

Sücaaddin Veli Kültür Ve Turizm Derneği, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Başkan Kurt’un makamında gerçekleşen ziyarete, Sücaaddin Veli Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Hasan Ali Uzun ve yönetim kurulu üyeleri, Seyyid Sultan Sücaddin Veli Dergâhı Postnişini Mehmet Demirtaş Dede ile Aslanbeyli Mahallesi Muhtarı İsmail Koyun katıldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Mart ayında gerçekleştirilen seçimlerde Sücaaddin Veli Kültür ve Turizm Derneği’nin yeniden başkanı seçilen Hasan Ali Uzun, yönetime seçilen yönetim kurulu üyeleri ile Başkan Kurt’a nezaket ziyaretinde bulunduklarını söyledi. Dernek çalışmaları ile ilgili Başkan Kurt’a bilgi veren Uzun, önümüzdeki dönem dernek çalışmaları ile ilgili Başkan Kurt ile görüş alışverişinde bulunduklarını dile getirdi.
 
“KAZIM BAŞKANIMIZ, BUGÜNE KADAR TÜM İNANÇLARA EŞİT YAKLAŞTI”
Odunpazarı Belediyesi’nin tüm inançlara saygı ile yaklaştığını belirten Sücaaddin Veli Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Hasan Ali Uzun, “Kazım Başkanımız, bugüne kadar tüm inançlara eşit yaklaştı. Kimseyi inancı nedeniyle kırmadı. Odunpazarı Belediyesi, Cemevine statü tanıyan ilk belediyelerden oldu. Kazım Kurt’a bu duyarlılığı için teşekkür ediyoruz” dedi.
 
“HER İNANCA EŞİT YAKLAŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Sücaaddin Veli Kültür ve Turizm Derneği’ne ziyaretleri için teşekkür eden Başkan Kurt,
 
derneğin yeni yönetim kuruluna çalışmalarında başarılar diledi. Odunpazarı’nda her inanca eşit yaklaşmaya devam edeceklerini söyleyen Başkan Kurt, “Biz Odunpazarı’nda her inanca saygı duyduk. Odunpazarı’nda bulunan camilerde temizlikten bakım ve onarıma kadar birçok çalışma yaptık. Bunu yaparken Cemevi’ni unutmadık. Camiler için yaptığımız her hizmeti, Cemevi için de yaptık. Odunpazarı’nda kimseyi inancı nedeniyle kırmadık, hor görmedik. Biz laikliğe inan, bunun için mücadele eden insanlarız” diye konuştu.
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi