SUÇLULARI AKLAMAYIN

Videoyu Aç SUÇLULARI AKLAMAYIN
A
a

Hacı Süleyman Çakır Huzurevi’nde 10 kişinin Covid-19 nedeniyle ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmada bir hemşire ve sağlık personelinin yargılanmasına, yöneticilerin sorumlu tutulmamasına tepki gösteren CHP Milletvekili Utku Çakırözer, “Yöneticilerin ihmal ve suçları aklanmak isteniyor. Sorumluluğu gariban hemşire ile sağlık memuruna, faturayı onlara kesmek istiyorlar” dedi.

Eskişehir Hacı Süleyman Çakır Huzurevi’nde 9’u yaşlı biri kurum personeli 10 kişinin Covid-19 salgını nedeniyle ölümüne ilişkin yürütülen idari soruşturmada bir hemşire ve bir sağlık personelinin yargılanmasına karar verilirken, aralarında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler eski il Müdürü, Huzurevi Müdür Vekilinin de bulunduğu yöneticilerden hiçbirinin sorumlu tutulmaması dikkat çekti. Sonuca tepki gösteren CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, adliye binası önünde yaşamını yitiren huzurevi çalışanı Sadık Kaya’nın kızı Merve Kaya Erdoğan ve Avukat Kemal Sayılır ile birlikte basın açıklaması yaptı.
BU HALİYLE KABUL EDİLEMEZ
Çakırözer, dosyada da yer alan ifadelere rağmen devletin en tepesinden gelen talimata karşın Covid-19 nedeniyle yaşamını yitiren Sadık Kaya’ya izin vermeyen yöneticiler ile onlara bu talimatı veren dönemin il müdürünün korunduğunu belirti. Faturanın gariban bir hemşire ve sağlık memuruna kesilmek istendiğini ifade eden Çakırözer, “Bize göre 20’den fazla yaşlımızın, devletin kendi rakamlarıyla 9 yaşlı ve bir huzurevi personelinin öldüğü bu süreçte yöneticilerin vahim ihmal ve suçları aklanmak isteniyor. Ölümlerin sorumluluğu bir gariban hemşire ile sağlık memuruna çıkarılmak, fatura onlara kesilmek isteniyor. Bu soruşturma bu haliyle asla kabul edilemez. Bu soruşturmanın sonucu bir hemşire ve bir sağlık personeline kesilemez. Bu hem hukuku hem de vicdanlara aykırıdır" diye konuştu. Erdoğan’ın avukatı Kemal Sayılır ise, 590 sayfalık raporda huzurevindeki ölümlerden sorumluluğu ve ihmali olanların yalan beyanlarda bulunduğuna dikkat çekti.  MELTEM KARAKAŞ KAYA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi