Şuhut Patatesi Doğal Mağarada Saklanacak

Videoyu Aç Şuhut Patatesi Doğal Mağarada Saklanacak
A
a

Afyonkarahisar'ın Şuhut İlçesinde Şuhut Patatesi İçin Depolama Ve Fire Maliyetlerini Minimuma İndirecek Doğal Depo Yeri Tespiti İçin Yer Tespit Çalışması Yapıldı.

Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde üretilen patatesin depolanacağı ve fire maliyetlerini minimuma indirileceği doğal depo yeri için yer tespit çalışması yapıldı.
Yer tespit çalışmasına, Şuhut Kaymakamı Nurullah Kaya Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, Orman İşletme Müdürü Mustafa Gökhan Us, AK Parti Şuhut İlçe Başkanı Ali Diren katıldı. Küfeke taş ocağı olarak kullanılan bölgenin doğal depo alanı olarak kullanılmasına karar verdiklerini belirten Şuhut Kaymakamı Nurullah Kaya, açıklamalarında, ’’Küfeke taş ocağı olarak kullanılan bölge doğal depolama alanı olarak karar kılındı. Kesin kararın verilebilmesi ve resmî süreci başlatmak için jeolojik etüt çalışması yapılması kararlaştırıldı. Orköy kapsamında Tarım Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından söz verilen doğal patates deposu Şuhut patatesi marka çalışmasına doğrudan katkı sağlayacaktır. Bu konuda azim ve kararlılıkla çalışmalarımız devam etmektedir. Olacak inşallah’’ ifadelerine yer verdi.
Kaynak : Afyon Haberleri
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi