Suruç için adalet!

Videoyu Aç  Suruç için adalet!
A
a

20 Temmuz 2015’te Suruç'a gerçekleştirilen IŞİD saldırısının yıldönümü nedeniyle Eskişehir Emek ve Demokrasi Platformu tarafından basın açıklaması yapıldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Urfa’nın Suruç ilçesinde 20 Temmuz 2015'te IŞİD'in gerçekleştirdiği canlı bomba saldırısında 33 kişi hayatını kaybetti. Saldırının 7. yıldönümünde Eskişehir Emek ve Demokrasi Platformu tarafından Ulus Anıtı önünde basın açıklaması yapıldı. Platform üyeleri, "Suruç için adalet" yazısının harflerini ellerinde tutarak, hayatını kaybeden kişilerin isimlerini "Yaşıyor" diye haykırdı. 

SORUMLULAR YARGILANMADI 
Grup adına basın açıklamasını okuyan Müslüm Koyun, "Suruç yaralıları, aileleri, avukatları ve gençlik örgütleri adalet istediği için gözaltı ve tutuklama saldırısıyla ve işkenceyle karşı karşıyayken, katliamın sorumluları hiç yargılanmadı. Her mahkemede Suruç Katliamı’nda ölümsüzleşen 33 düş yolcusu yargılanmak istendi. Bu da yetemezmiş gibi 33 düş yolcusu ve Suruç yaralıları yüzde 50 kusurlu ilan edildi. Suruç aileleri, yaralıları ve avukatlarımız hakkında mahkeme suç duyurusunda bulundu. Dönemin Suruç İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Yapalıal’ın Suruç Katliamı’nın istihbaratını aldığı ancak hiçbir önlem almayarak suç ortağı olduğu açık olmasına rağmen para cezası dışında bir karar çıkmadı. Suruç aileleri ve yaralıları, toplumsal mücadelenin bir çok bileşeniyle beraber 7 yıldır yürüttüğümüz adalet mücadelesi süresince hiçbir talebimiz dikkate alınmadan Suruç Katliamı’nın ana dosyası kapatıldı. Buradan bir kez daha gerçek adalet sözü veriyoruz, bu sözün 7 yıldır arkasındayız. Bütün ezilenleri onların düşlerini gerçek kılmak ve gerçek adaleti sağlamak için mücadele etmeye çağırıyoruz" diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi