Sydv Çocuklara Bin 800 Adet Panduf Hediye Edecek

Videoyu Aç Sydv Çocuklara Bin 800 Adet Panduf Hediye Edecek
A
a

Afyonkarahisar Valiliği Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı (Sydv) Tarafından Başlatılan ‘Minik Ayaklar Üşümesin’ İsimli Proje Kapsamında Kent Genelinde Yaşayan Maddi Durumu Kötü Ailelerin 1-6 Yaş Arası Çocuklara Bin 800 Adet Panduf Hediye Edilecek.

Afyonkarahisar Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından başlatılan ‘Minik Ayaklar Üşümesin’ isimli proje kapsamında kent genelinde yaşayan maddi durumu kötü ailelerin 1-6 yaş arası çocuklara bin 800 adet panduf hediye edilecek.
Kış mevsiminin soğuk geçtiği Afyonkarahisar’da özellikle sobalı evlerde yaşayan vatandaşlar için kış ayı biraz daha zor geçiriliyor. Covid-19 sebebiyle yüz yüze eğitimin sınırlı olması, evlerde geçirilen zamanın artması, ihtiyaç sahibi ailelerin evlerinin de genellikle sobalı ve yalıtımsız olması düşüncesinden hareketle SYDV ‘Minik Ayaklar Üşümesin’ adlı bir proje hazırladı. Vakfın şartlı sağlık ve şartlı eğitim yardımından yararlanan 1-6 yaş arası çocukların soğuktan etkilenmesini minimum seviyeye indirmek için hazırlanan proje kapsamında Afyonkarahisar’da faaliyet gösteren özel bir ayakkabı firmasından ücretsiz alınan bin 800 adet panduf belirlenen yaş grubundaki çocukların ayaklarını ısıtacak. Çocukların belirlenmesinin ardından yıl sonuna kadar tüm panduflar çocuklara ulaştırılacak.

“Dondurucu soğuklardan en çok çocuklarımız etkileniyor”
Çocukların Türkiye’nin aydınlık geleceği oluğunu anımsatan ve onlar için devletin şefkat elinin her daim uzandığını vurgulayan Vali Gökmen Çiçek “ Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlığı, huzuru, mutluluğu bizlerin en önemli görevlerinden birisi. Onların yüzlerindeki gülümsemeye sebep olabilmek en büyük mutluluk. SYDV’nin hazırlamış olduğu bu anlamlı projeyi önemsiyorum. Afyonkarahisar kış ayların zor geçtiği illerden. Dondurucu soğuklardan en çok çocuklarımız etkileniyor. Bu sebeple vakfımız da böyle bir proje hazırladı. Bu kış artık çocuklarımızın ayakları üşümeyecek” dedi.
Kaynak : Afyon Haberleri
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi