Tahribatı ağır olur

Videoyu Aç Tahribatı ağır olur
A
a

Sevinç Mahallesi’ne yapılmak istenen kömür ocağı hakkında konuşan Saadet Partisi Eskişehir İl Başkanı Fesih Bingöl, “Kömür ocağı şehrimizin ihtiyaçlarına, bilimsel gerçeklere,toplumsal menfaatlere ve hukuka aykırıdır” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Saadet Partisi Eskişehir İl Başkanı Fesih Bingöl, haftalık Pazar toplantısında konuştu. Sevinç Mahallesi’ne yapılmak istenen kömür ocağı projesine değinen Bingöl, söz konusu kömür ocağının Türkiye’nin en verimli topraklarına sahip olan Alpu Ovası’nda geri dönülmek tahribatlara neden olacağını ifade etti. Hükümetin öncelikle Eskişehir’in öncelikli ihtiyacı olan ilçe yollarını yapması gerektiğine dikkat çeken Bingöl, kömür ocağının bilimsel gerçeklere ve hukuka aykırı olduğunu da sözlerine ekledi.
TOPLUMSAL MENFAATE AYKIRI
Kömür ocağının toplumsal menfaatlere aykırı olduğunu söyleyen Bingöl, “Sevinç mahallesinde açılması planlanan kömür ocağı için ÇED sürecinin başlatılması, ülkemizin ve şehrimizin ihtiyaçlarının önceliğine,bilimsel gerçeklere,toplumsal menfaatlere ve hukuka aykırıdır.Anayasanın 56.maddesine göre, herkes sağlıklı ve dengeli bir çevre yaşama hakkına sahiptir.Çevre kirliliğini önlemek devletin ödevidir. Anayasamızın 45.maddesi, tarım arazileri ile çayır ve meraların amaç dışı kullanılmasını ve tahribini önleme görevini devlete vermiştir.Bu kömür ocağı Türkiye’nin en verimli topraklarına sahip Alpu Ovasında geri dönülemez tahribatlara neden olacaktır” diye konuştu.
KUTUPLAŞMAYA KARŞIYIZ
Ekonomik sorunların da her geçen gün büyüdüğünü belirten Bingöl, iktidarın kutuplaştırma politikası izlediğini söyledi. Saadet Partisi’nin kutuplaşmaya karşı olduğunu kaydeden Bingöl,“Çeşitli platformlarda ülkemizin sorunlarını birlikte müzakere etmekten yanayız. Bu vesileyle bir araya gelmeliyiz ve bir düşünceyi, bir kanaati, bir fikri neden taşıdığımızı birbirimize nazikçe anlatabilmeliyiz. Ya bendensin ya da düşmanım. Üzgünüm ki senin gibi düşünmüyorum, fakat senin hasmın ya da düşmanın değilim. Tüm farklılıklarımıza rağmen birlikte ve beraber yaşamayı, kutuplaşma yerine sizinle kucaklaşmayı teklif ediyorum” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir