Takım düşüyor dedik bizi dinlemediler

Videoyu Aç Takım düşüyor dedik bizi dinlemediler
A
a

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Mayıs ayı meclis toplantısında yaptığı konuşmada, “Keşke zamanında AK Partililer bazı işleri doğru yapsaydı da Eskişehirspor bu hale gelmeseydi. 35 bin kişilik stadyum yapmak yerine takıma sahip çıkın, yoksa takım küme düşüyor dedik, bizi dinlemediler” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Gözden geçirmesi gerekiyor
Meclis toplantısında konuşan Kurt, “Geçen ay ülkemizde yeni bir spor yasası kanunlaştı. Bu durum nedeniyle Eskişehirspor’un yeniden yapılanmayı gözden geçirmesi gerektiğini gösteriyor. Bu yapılanmayı Eskişehirspor Kulübü Derneği gerçekleştirebilir mi, gerçekleştirebilir mi bilemem” diye konuştu.
Elimizde devletin gücü yok
Kurt, “Biz sadece Odunpazarı Belediyesi olarak Eskişehirspor’a destek olmaya çalışıyoruz. Elimizde devletin gücü yok. Keşke zamanında AK Partililer bazı işleri doğru yapsaydı da Eskişehirspor bu hale gelmeseydi. 35 bin kişilik stadyum yapmak yerine takıma sahip çıkın, yoksa takım küme düşüyor dedik, bizi dinlemediler” dedi.
Yeni statta maç oynayamayacak
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Eskişehirspor gelinen noktada maliyetleri nedeniyle o statta maç oynayamayacak duruma geldi. Eskişehirspor'un Yeni Stadyum'da maçlara çıkmaya ekonomik gücü yetmez. Yeni yapılan stadyum boşa yapılan bir harcamadır” ifadelerini kullandı.
O yasa ile kulüp yönetilmez
Spor Yasasına değinen Kurt, “Yeni çıkan spor yasası ile spor kulübü yönetilmez En kısa zamanda bu yasa değişecektir. Sadece Saffet Sancaklı’yı memnun etmek için yasa yapmışlar. Eskişehirsporlu yöneticiler de dikkatli incelesinler. Önümüzdeki günlerde Eskişehirspor'da kongre yapılacak diye bir bilgim var. Aday olmak isteyenler yeni çıkan spor yasasını dikkate alarak hazırlık yapsınlar. Yasaya uygun bir şekillenme gerçekleşmesi gerekiyor” diyerek sözlerini noktaladı.
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir