TAKSİCİLERİN İŞLERİ DURGUN

Videoyu Aç TAKSİCİLERİN İŞLERİ DURGUN
A
a

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs ile mücadele kapsamında taksilerin trafiğe çıkışının kısıtlanması ve tek-çift plaka uygulamasının sona erdiğini duyurdu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Ticari taksilerin trafiğe çıkış uygulamasında değişiklik yapıldı ve tek-çift plaka uygulaması sona erdi. Değişiklik ile ilgili konuşan taksici Mustafa Gökçe, “Şu an pek bir yolcu yok, işlerimiz yine durgun. Araç sayımız yükseldi işlerimiz yine durgun. Durgunluk yine devam ediyordu hafta başlarında hareket oluyor sadece. Korona bizim de işlerimizi çok fazla etkiledi” dedi.
FAZLA İŞ YOK
İşlerin hareketlenmesi için beklediklerini söyleyen İlhan Baki, “Yavaş yavaş hareketlenmeye başlayacak gibi, bazı mağazalar açılacak, kuaförler açılacak umut ediyorum açılır. Bütün araçlarımız hizmet halinde olduğu için işler biraz durgun ama inanıyorum önümüzdeki haftalar açılacaktır. Bugüne kadar işler durgundu, her yer kapalı olunca insanların gidebileceği bir yer yok mecburen hastaneye gidenleri falan götürüyorduk fazla işimiz yoktu” diye konuştu.
SİFTAH YAPMADIM
İşlerin durgun olduğunu anlatan Ömer Şen ise, “Ben 60 yaşındayım, yaş itibariyle kendimi riske atmayayım diye 2 aydır çalışmıyordum bugün geldim işe, arkadaşlardan da az çok işin olup olmadığını öğrendim ama işler durgun. İnşallah bundan sonra iyi olur diye umut ediyoruz. Ben geleli yarım saat oldu daha siftah yapmadım ama inşallah düzelir diyoruz” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi