Taleplerimizi dikkate alın!

Videoyu Aç Taleplerimizi dikkate alın!
A
a

Öğretmenlik Meslek Kanunu Tasarısı’na karşı Hamamyolu Caddesi’nde basın açıklaması yapan Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, “Öğretmenlik meslek kanunu tasarısı geri çekilmeli, taleplerimiz mutlaka dikkate alınmalıdır” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eğitim Sen Eskişehir Şubesi tarafından Hamamyolu Caddesi’nde Öğretmenlik Meslek Kanunu Tasarısı ile ilgili basın açıklaması yapıldı. Kanun tasarısının geri çekilmesi gerektiğini söyleyen Alkan, tüm eğitim sendikalarının taleplerinin dinlenmesi gerektiğinin altını çizdi. Kanun tasarısının gerek hazırlanış biçimi, gerekse sınırlı içeriği açısından bir meslek kanunu olmaktan uzak olduğunu ifade eden Alkan, “Özel sektörde çalışan öğretmenler kapsam içine alınmamıştır. Siyasi çıkar gözetilmiştir. Sadece 1.derecedeki öğretmenlere 3600 ek gösterge 2023’e bırakılarak verilmiştir. Öğretmenlerin adaylığının kaldırılmasında bugünlerde yoğun olarak tartışılan mülakat-torpil uygulaması üzerinden yaygın bir ayrımcılığın yaşanabileceği izlenimini vermektedir. ‘Nitelikli Okul/Niteliksiz Okul’ ayrımında olduğu gibi, kariyer basamakları üzerinden ‘Nitelikli Öğretmen/Niteliksiz Öğretmen’ algısı yaratılarak öğretmenlik mesleğinin saygınlığının daha da düşmesi kaçınılmaz olacaktır” diye konuştu.
TÜM SENDİKALARA ÇAĞRI
Alkan konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Siyasi iktidar, TBMM’ye sunduğu Öğretmenlik Meslek Kanunu Tasarısı’nı derhal geri çekmelidir. Bir meslek kanunu hazırlanacaksa “Öğretmenlerin Statüsü Tavsiye Kararı” temel alınmalı, sadece öğretmenlerin değil tüm eğitim emekçilerin hakları ve talepleri güvence altına alınmalıdır. Bu doğrultuda çalışmalar yürütmek üzere eğitim alanında örgütlü tüm sendikaları birlikte hareket etmeye çağırıyoruz.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir