TAMAMEN BU AY ÇÖZÜLECEK

Videoyu Aç TAMAMEN BU AY ÇÖZÜLECEK
A
a

Sucular Odası Başkanı Gazi Kaya, Kalabak Su ile ilgili herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını, su fiyatlarında da bir değişikliğe gidilmeyeceğini söyledi.


Sucular Odası Başkanı Gazi Kaya, geçtiğimiz günlerde Kalabak Su ile ilgili yaşanan sorunların ardından şu anda herhangi bir problem olmadığını söyledi. Kaya, “Yaklaşık 2 ay gibi bir sürede 2015 yılına ait damacanaların ayrılmasından dolayı bir sıkıntı yaşadık. Ama şu anda bu ayın en geç 15’ine kadar tamamıyla normale girer. Şu anda çok mahallelerimizin günlük, gün aşırı sularını vermeye başladık. İnşallah en kısa zamanda bu sorun zaten çözülmek üzere, çözülecek bu ayın içerisinde. Şu anda damacanalarımız geliyor. Damacana ayırdığımızdan dolayı bir sıkıntı yaşadık çünkü tek bir firma bunu üretiyor. Günlük bin 500 üretimi var. Bin 500 üretim olduğu için de 3 günde 4 bin 500 damacana geliyor. Çok seri ayırdığımız için bir sıkıntı yaşadık. Şu anda 2015’in damacanaları kalmadı. Yüzde 80 sıkıntılarımızı çözdük. Sakalarımız mahallelere girmeye başladılar. Hatta bazı mahallelerde suyumuz bile artmaya başladı. Çok ciddi bir sıkıntımız kalmadı diyebiliriz” ifadelerini kullandı.
FİYATLAR DEĞİŞMEYECEK
Sipariş hattında da bir sıkıntı olmadığını belirten Kaya, “Bizim 5 tane telefona bakan kızlarımız var. Tabi vatandaş bazen bizi arıyor. Telefon ediyoruz, ulaşamıyoruz diyorlar. Telefonlar meşgul oluyor. Aslında bir daha arasalar o telefon düşecektir. Satışımız zaten hiç durmadı orada, devamlı hizmetimizi verdik” dedi. Bu süreçte vatandaşın diğer sulara yöneldiğini söyleyen Kaya, “Vatandaş haklı olarak bu sıkıntı içerisinde diğer sulara yöneldi. Pazarımıza diğer sular girdi. Ama şehrimiz halımız Kalabak Suyu’nun peşindedir. Kalabak Suyu’nu normale girdiğinde de kaybettiğimiz bazı pazarımız da geri dönecektir. 8 litrelik suları 4 liraya veriyoruz. Orada bir kar amacı güdülmüyor. Diğer 8 litrelik sular 6-7 liradan satılıyor. Ama biz bunu vatandaşın mağduriyetini giderelim diye hem sakalarımız hem de Kalabak’taki satış yerimizde 4 liraya satmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu. Suya zam gelmeyeceğini açıklayan Kaya, “Şu anda su fiyatlarında değişiklikle ilgili bir görüşme yapılmadı. Böyle bir şey olacağını ben zannetmiyorum. Olmaması da gerekli. Neden? Baya bir pazarımıza giren oldu. 5 lira çok da pahalı değil. ama şu anda böyle bir talebimiz yok., olacağını düşünmüyorum” dedi. HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi