TARAFTAR HİKAYELERİ 10

Videoyu Aç TARAFTAR HİKAYELERİ  10
A
a

TARAFTAR HİKAYELERİ 10

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
HAZIRLAYAN: AYTAÇ ERSOY
-------------------------------------
M. MESUT TANER

Ağustos sıcağında serinledik

Yıl 1995, yaşım on. Kırmızıtoprak Mahallesi’nde ikamet ettiğimiz yıllardan biri. Mahallemiz Atatürk Stadı’na yakın olunca, zaten taraftarın sesi evden bile duyuluyordu. Bazen mahalledeki çocuklarla toplanıp stadın yakınına gidiyor, son 10-15 dakika kapılar açılırsa tribüne girip maçı izliyorduk. Ancak o güne kadar hiç bir maçı başlangıç düdüğünden itibaren stadyumda izlememiştim. O gün komşumuz Kadir amca (Allah rahmet eylesin) sokakta oynarken yanıma geldi ve ‘Maça gitmek ister misin?’ diye sordu. Evet deyince beni aldı yanına stada doğru yola koyulduk. Maç Es Es’in maçı ama rakip kim bilmiyorum bile. Sonra giderken öğrendim ki Fenerbahçe ile oynuyoruz. Maçtan 1-2 saat kadar önce açık tribüne girdik. Yanlışım yoksa Ağustos ayının gündüz sıcağında oynanacaktı maç. Maçın başlamasını beklerken bir serinlik hissettik bir an. Sonra bir baktık ki itfaiye aracı sıcaktan bunalan taraftarı serinletiyor. Sonrasında da taraftar başlıyor “Yangını var yangını var biz yanıyoruz, yetişin a dostlar tutuşuyoruz” diyerek makara yapmaya... Açıkçası maçı çok hatırlamak istemiyorum zira Fenerbahçe’den Danimarkalı Högh’ün bizim tribünün önündeki gol sevincini hatırladıkça halen çok kızıyorum. Maçı kaybettik o gün ama halen o tribünü hınca hınç dolduran taraftarımız ve o sıcakta hızır gibi yetişen itfaiye aracı sebebiyle o günü hatırlarken tebessüm ediyorum.
 
 ------------------------------------
GÜRHAN SERERSOY

Es Es atkımız olmasaydı…

2008-09 sezonuydu. Galatasaray’ı Eskişehir’de 4-2 yendiğimiz maçta kafa dengi üç arkadaş (Bando Es Es’te davul çalan Eşref Özer ve Atilla Utgu) ile Antalya’daydık. Es Es atkılarını taktık, sahilde bir kafeye gittik. Bölüm bölüm ayrılmış bir yere girdik. Bizi kimse görmüyor, biz de kimseyi görmüyoruz. 4 golde hep aşırı derecede seviniyoruz, bize tepkiler aşırı derecede artmış. Youla şov yaptı ve 4-2 kazandık. Tüm kafe öfkeli bakışlarla bize ayrılan bölüme geldi. ‘İyi bunlar Es Es taraftarıymış biz Fenerbahçeli sanmıştık’ dediler ve tebrik ettiler. Galatasaray taraftarları boynumuzdaki atkıları istedi. Biz de anı kalsın diye verdik. Etrafı kollayarak dışarı çıktık. Arabamıza geldik, sevinçten ağlıyorum. Eşref Özer, ‘Antalya’da tur atalım’ dedi. Zaten büyük bir badire atlatmışız direk otelimize geldik ve TRT 1’den özetleri izlemeye başladık. Eğer boynumuzda Es Es atkısı olmasaydı neler yaşanırdı tahmin bile edemiyorum…
 
 -------------------------------------
YAVUZ KAHRAMAN

İş başa düşünce…

2016-17 sezonuydu. Şampiyonluğa adım adım gidiyorduk. Kritik maçta deplasmanda Denizlispor ile karşılaştık. Ek kontenjan talepleri olumlu dönünce 2 bin 500 civarı taraftar ile Denizlispor’a kendi evinde deplasman yaşattık. ESKOD’un otobüsüyle gidip geldim. Hepsi birbirinden değerli güzel insanlar. Tribün o gün yine simsiyah ve mükemmeldi. Fakat maçı 2-0 kaybetmiştik. Bunun verdiği hayal kırıklığıyla dönüş yoluna koyulduk. Dönüşte yemek yemek için mola vermek istedik fakat jandarmalar her yeri kapatmış, durmamıza müsaade etmemişti. Sonunda Afyon' da müsait bir yerde durduk. Bir otobüs taraftar herkes acıkmıştı. Gecenin ilerleyen saatleriydi, dinlenme tesisinde gece nöbete bir kişi kalmış. Ne yapalım iş başa düştü deyip işe koyulduk. Kimi ekmek kesiyor, kimi arasına sucuk koyuyor, kimi de tost yapıyordu. Herkes taşın altına elini koymuştu. Çalışan kişiye bu şekilde yardımcı olmuştuk. Hepimiz bir güzel karnımızı doyurduktan sonra ücretimizi ödedik ve yolumuza devam ettik. Benim hem o günkü tribün hem de yemekteki iş birliği unutulmaz bir aynıydı.
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi