TARAFTAR HİKAYELERİ

Videoyu Aç TARAFTAR HİKAYELERİ
A
a
HAZIRLAYAN: Aytaç Ersoy

MESUT ŞİMŞEK

Takıma kurşun döktürdük
Yılı tam olarak hatırlamıyorum. Rahmetli Ahmet Sezer başkandı (1997-1999 yılları arası başkanlık yaptı). Bende yönetici olup idare amiriydim. Teknik Direktör Ömer Kaner’di. O günlerde Eskişehirspor’da istediğimiz neticeleri bir türlü alamıyorduk. Birileri önerdi bir tane kurşun döken yaşlı teyze varmış. Tesislere getirttim. Başta Teknik Direktör Ömer Kaner olmak üzere tüm futbolcuları, malzemecileri yatak çarşafının altına soktuk. Yaşlı teyze dualar okuyarak kurşun döktü. Şanssızlığımızı bu şekilde kırmayı düşünmüştük. Tabiki bizde çok hatıra var. (Mesut Şimşek’in diğer anı ve hikayeleri ilerleyen günlerde yayınlanacaktır.)
 
İBRAHİM ÇELİK
Maçtan sinirlenerek çıktım
Zannedersem 2000 yılıydı. Zaten Nazilli'de bize ters gelen bir takımdı. Eskişehirspor’un o sezonki maçları çok gollü geçiyordu. Nazilli ekibine karşı ilk yarı 3-1 geride bitince çok kızdım. Söylenerek maçtan çıktım. Evim Gökmeydan’daydı. Yürüyerek eve gittim. Eve giderken dahi sinirim geçmiyordu. Bir süre sonra ‘Es es es ki ki ki eski eski es’ seslerini duydum. Hızla eve girdim. Kanalı değiştirmek için evdekilerle tartıştım. Hemen yerel kanalı açtım. Eskişehirspor, maçı 5-3 kazanmış. O an maçtan çıktığıma çok pişman oldum. O günden sonra aynı hatayı bir daha yapmadım. Denizlispor’a karşı 3-0 geriye düşüp 4-3 kazandığımız maçta stadı terk etmedim. Son düdüğe kadar oradaydım.
 
DÜNDAR İREN
Aydınlıyım ama Es Es’liyim!
Eskişehirli değilim Aydınlıyım. Ama Eskişehirspor taraftarıyım. Ablam üniversiteyi Eskişehir’de okudu. Bende onun sayesinde Eskişehir’e gelme imkanı buluyordum. Eskişehirspor’u sosyal medya hesaplarından takip ediyordum. Süper Lig’den düştüğümüz 2015-16 sezonunda 3-4 maça gittim. O zaman bu kadar tutkum yoktu Eskişehirspor’a karşı. Sadece maçlarını izliyordum. Kutlama olmuştu Porsuk’ta. Taraftarlar formasını giymiş, meşalesini almış oradaydı. Bende o zaman formamı giydim, meşalemi aldım orada gittim. İnanılmaz bir duygu Eskişehirspor taraftarının içinde yer almak. Orada müthiş bir sevgi vardı. Bu beni çok etkiledi. O gün tam Eskişehirsporlu oldum diyebilirim. Tekrar söylüyorum Aydınlıyım Eskişehir ile hiçbir aile bağım yok ama ben Eskişehirsporluyum!
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi