TARİHİ CAMİYE KLİMA TAKILDI

Videoyu Aç TARİHİ CAMİYE KLİMA TAKILDI
A
a

Odunpazarı’nda bulunan ve Anadolu Selçuklu Devleti döneminde yapılan Eskişehir’in tarihi camilerinden olan Alaaddin Camii’nin minare giriş katı üzerine klima üniteleri takıldı. Vatandaşlar ise duruma sosyal medyadan tepki gösterdi.


Geçtiğimiz günlerde Kanuni Sultan Süleyman tarafından kızı Mihrimah Sultan adına, Mimar Sinan’a yaptırdığı Mihrimah Sultan Camii'nin Tıp Merkezi bölümünün bacalarına yerleştirilen klima üniteleri, tarihi dokuya zarar verdiği ve görüntü kirliliğine neden olması sebebiyle sosyal medyada tepkiye neden olmuştu. Vatandaşların tepkileri üzerine yetkililer harekete geçmiş ve klima ünitelerinin kaldırılacağını açıklamıştı.
ÖNLEM ALINSIN
İstanbul’da yaşanan bu ilginç olay şimdi de Eskişehir’de yaşandı. Şehrin tarihi camilerinden olan ve Anadolu Selçuklu Devleti döneminde III. Gıyaseddin Keyhüsrev zamanında yaptırılan Alaaddin Camii’nin minare giriş katı üzerine klima üniteleri takıldı. Tarihi caminin dokusuna zarar verildiği gerekçesiyle sosyal medyadan tepki gösteren Eskişehirliler, yetkililere seslenerek bir an önce önlem almalarını istedi. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi