TARLAMIZI TAPANIMIZI KORUYACAĞIZ

Videoyu Aç TARLAMIZI TAPANIMIZI KORUYACAĞIZ
A
a

Seçim çalışmaları kapsamında Alpu’ya giden AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın termik santral konusunda söylediği sözleri hatırlatarak, “Tarlamızı, tapanımızı koruyacağız. Benim de bu konudaki düşüncelerim belli, biliyorsunuz” dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eskişehir mitinginde Alpu’ya ilişkin sözlerini hatırlatan Burhan Sakallı, şunları söyledi: “Termik santral konusunda, Sayın Cumhurbaşkanımız Eskişehir mitinginde söyledi. ‘Alpu, Günyüzü, Ayvalı ve İnönü, Ayvalı ovalarımızı tarımsal sit alanı olarak koruma altına aldık’ dedi. Alpu’da tarlamızı, tapanımızı koruyacağız. Benim de bu konudaki düşüncelerim belli, biliyorsunuz. Ben bu şehrin yararına olmayan hiçbir işin arkasında olmayacağımı, karşı çıkacağımı defalarca söyledim. Sayın Cumhurbaşkanımız da Vilayet Meydanında söyledi. Bundan sonra dedikodulara kulak tıkayacağız. Tarımı, hayvancılığı geliştireceğiz. Hayvancılık ve tarım deyince akan sular duracak. İş, aş, ekmek deyince akan sular duracak.”

1 OY KADERİ DEĞİŞTİRİR
1 oyun bile önemli olduğun vurgulayan Sakallı, “2014 seçimlerinde Mahmudiye’yi sadece 1 oy ile kaybettik. Rahmetli Aydın Arat, Büyükşehir Belediye Başkanlığını sadece 500 oy farkla kazandı. Bir mıh bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir komutanı, bir komutan bir orduyu, bir ordu bir ülkeyi kurtarır. Tek 1 oy, bu ilçenin, bu şehrin kaderini değiştirebilir. Şehrimizin, ilçemizin, çocuklarımızın, ülkemizin geleceği için sandık başına gideceğiz” diye konuştu. Vatandaşlara seslenen Sakallı, “Eski bir belediye başkanı olarak bu şehir için, hemşerilerimiz için taş üstüne taş koyandan Allah razı olsun. Ama artık bunların devri bitti. Bu şehir bu bakış açısı ile daha ileriye gidemez. Bu şehre enerji lazım, dinamizm lazım, 24 saat koşturan bir başkan lazım... Mevlana’nın dediği gibi, dünkü sözler dünle birlikte gitti cancağazım, yeni günde yeni sözler söylemek lazım. Şimdi Eskişehir’de yeni sözler söylemek için elimizde tarihi bir fırsat var” dedi. 

BU SEÇİMİ ALACAĞIZ
“Biz büyükşehir belediye başkanlığına hiçbir dönemde bu kadar yakın olmadık” diyen Sakallı, “Sabah 6’da evden çıkıyoruz, gece 2’de eve giriyorum. Gece 2’de sokakta artık insan bulamadığımız için, yapacak iş bulamadığımız için dönüyoruz. Bazen arkadaşlarım, ‘bugün eve biraz erken gitseniz de dinlenseniz’ diyorlar. Seçime, bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az gün kaldı. Gün bugündür, ne yapacaksak yapacağız. Ben cumhur ittifakının adayıyım ama bütün hemşerilerimden oy alacağım. Biz bu seçimi alacağız” ifadelerini kullandı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi