TARTIŞMALI MECLİS

Videoyu Aç TARTIŞMALI MECLİS
A
a

Odunpazarı Belediye Meclisinde AK Parti’li Murat Özcan’ın “CHP’lilerin kentsel dönüşümde numunesi yok” sözleri mecliste tartışma yaşanmasına neden oldu. Özcan’a karşılık veren CHP’li İbrahim Arslan “1920’den beri yapılanları CHP yaptı” dedi.

VERİN BEN YAPARIM
AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan’ın “Küçük Sanayi Sitesinde ne istiyorsa yapalım” sözünü anımsatan Kurt, şöyle konuştu: “Yapacaksanız yapın, yapmayacaksanız ben yaparım. Geçen ay bakan yardımcısıyla görüştüm. Sadece küçük sanayi sitesi ile ilgili değil. Sizin unutturmaya çalıştığınız Gündoğdu mahallesini de söyledim. 2012’den beri insanlar çivi çakamıyor. Bunu yapamıyorsunuz, biz yapalım diyoruz engel oluyorsunuz. Yetki tamamen AK Partililerin elinde. 2’nci etap TOKİ’de aynı şekilde. İnsanların suçu ne? TOKİ 2’nci etap bitmeden 250 hektarlık alanı da gecekondu önleme bölgesi ilan ettiniz. Bununla ilgili davamızı açtık” ifadelerini kullandı.
CHP’NİN NUMUNESİ YOK
Kurt’tan sonra söz alan Murat Özcan’ın “Bir şey sorduğumuzda topu hükümete atıyorsunuz. CHP’li belediyelerin kentsel dönüşümle ilgili numunesi yok” demesi üzerine tansiyonlar yükseldi. CHP’li İbrahim Arslan, “Siz ne diyorsunuz. 1920 yılından beri yapılanların hepsini CHP yaptı” şeklinde tepki gösterdi. Özcan “Konuşmuyorum” diyerek mikrofonu ittirdi. Daha sonra söz alan Kurt, “Sen CHP’li belediyelerin önüne engeli koyacaksın. Sonra ne yaptın diyeceksin? Örnek yok değil. İzmir’e bakın. Ayrıca verin yetkiyi ne yapacağımızı görün. Hiçbir korkumuz yok. Ya yapın ya yaptırın” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi