Tatile çıkmak imkansız oldu

Videoyu Aç Tatile çıkmak imkansız oldu
A
a

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasıyla birlikte tatil planlarını sorduğumuz Eskişehirli vatandaşlar, ekonomik sebeplerden ötürü bu bayramı evde geçireceklerini söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından Kurban Bayramı tatili ile ilgili açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kurban Bayramı tatilini takip eden 13-14 Temmuz günlerinin idari izin kapsamına alınacak” diyerek, bayram tatilinin 9 gün olduğunu duyurdu. 9 günlük bayram tatilini nasıl değerlendireceklerini sorduğumuz Eskişehirli vatandaşlar ise, ekonomik sebeplerden ötürü bayramda tatile gidemeyeceklerini, daha çok Eskişehir’de ya da köylerinde vakit geçireceklerini ifade etti.

Mustafa Bayar

“9 gün değil 29 gün olsa hiçbir yere gidemeyeceğim. Önceden 60 liraya gittiğim köyüme dün gittim. 400 lira yaktı. Bu hayat böyle gitmez. Sonumuz çok kötü. Hanımla ayrılmaya kalktım denize götürmüyorum diye. Nasıl gideceğim? İmkânsız tatile çıkmak. Denize gitmek orada dursun, Sakarya Ilıcalar’a gidemiyoruz. 125 lira olmuş bir hamam. Bu bayram evde oturup televizyon izleyeceğim.”

İbrahim Eskici

“Biz yapamıyoruz Kurban Bayramı tatili. Bu sene buradayız. Çalışıyoruz ama ekonomik şartlardan dolayı da tatile gidemiyoruz. Bu sene evde olacağız. İnşallah düzelir bu durum. Bu sene durumumuz müsait olmadı o yüzden kurban da kesemeyeceğiz. Ben hiç tatil yapmadım. Nasıl tatil yapacaksın? Maaşımız belli. Bir markete giriyorsun her şey ateş pahası.”

Talip Dikici

“Ekonomik sebeplerden dolayı bu sene tatile gidemiyoruz. Bırak tatili Düzce’ye ailemin yanına bile gidemedim daha. Nasıl gideceğiz? Kimse köyüne gidemiyor nerede tatile gidecek? Tuzu kuru olanlar tatile gidecek. Geçen 200 liralık LPG aldım. 2 ışık yandı. Önceden 100 liralık alırdım, 4 ışık yanardı. Bunun ötesi yok. Bitti öyle şeyler. Eskişehir’de kalacağım.”

Dilek Tepe

“Bu sene tatile gidemeyeceğiz maddi imkanlardan dolayı. Köye gideceğiz sadece. Başka bir şey yapmayacağız. Sadece büyükleri ziyaret yapacağız. Bu şartlarda nasıl tatil yapabilirsin ki? Ekonomik şartlar tatil planlarını fazlasıyla etkiliyor. 10 bin lira olmuş 2 kişilik tatil. Mümkün değil veremeyiz. Bu bayram evdeyiz.”

Murat Yiğit

“Gidemeyeceğim. Çünkü o kadar maddi gücüm yok. Eskişehir’de kalacağım. Ekonomik şartlar planları alt üst ediyor. Şu anda tatile gitmek mümkün değil. Kurban da kesmeyeceğim bu sene. Bu sene aile içinde geçireceğiz. Köye gideriz en fazla. Tatil yapamayacağız gibi duruyor zaten bu yaz. Ekonominin düzelmesini bekleyeceğiz.” MELTEM KARAKAŞ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi