Tavrımızı göstereceğiz!

Videoyu Aç Tavrımızı göstereceğiz!
A
a

Eskişehirspor’da Başkan Vekili Erkan Koca, ES TV’de yayınlanan 90+3 programına konuk oldu. Koca, “Hakemler konusunda çok rahatsızız. Genç futbolcularla maçlara çıkıyoruz diye kolay kart gösteriyorlar. Emeklerimizin heba olmasına izin vermeyeceğiz. TFF ile görüşüp tavrımızı göstereceğiz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Süreci baştan sona değerlendirdi
90+3 programına konuk olan Koca, göreve gelmelerinden hakem hatalarına kadar çok sayıda konuya açıklık getirdi. 27 Temmuz’da greve gelir gelmez takım kurmak için yoğun bir çaba harcadıklarını, sözleşmeleri biten bazı oyuncuları takıma kazandırmak için uğraştıklarını
belirten Koca,“Sözleşmesi sona eren oyuncular ile görüştük. Kalmaları için çaba göstermiştik ancak sezon öncesi kampına katılmayanları da transfer sezonunun son günlerinde biz istemeyeceğiz demiştik. Açıkça ayrılmak isteyenler de oldu, tepki gösterenler de oldu.
Gidenleri görüyoruz
Diğer takımlara gidenleri görüyoruz. Çoğunun dakikası yok veya yedek kulübesinde bekliyorlar. Mevcut kadromuza güveniyoruz. Sürekli kendileri ile iletişim halindeyiz. En ufak bir sıkıntının yaşanmasına izin vermiyoruz. Haftalık toplantılar yapıyoruz. Yönetim kurulu olarak üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Eleştiriye açığız. Hatamız ve yanlışımız varsa o eleştiriyi dikkate alırız. Ligde 29 maçımız daha var ve biz umutluyuz. Biz bu çocuklara inanıyor ve güveniyoruz” diye konuştu.
Hatalar canımızı yakıyor
Son maçlardaki hakem hatalarının canlarını yaktığını da aktaran Başkan Vekili Erkan Koca,“Hakemler konusunda çok rahatsızız. TFF’den bir randevu talep ettik. Diyarbakır deplasmanındaki hakem tribünlerden çok etkilendi. Genç futbolcular ile maçlara çıkıyoruz diye kolay kart gösteriyorlar. Emeklerimizin heba olmasına izin vermeyeceğiz. TFF ile görüşüp tavrımızı net bir şekilde göstereceğiz. Amedsporlu futbolcular hakeme küfür ediyor hiçbir şey yok, bize hiçbir şey yokken kart” diye konuştu.
Her yolu deniyoruz
Siyah-Kırmızılı kulübün gelirinin olmamasına rağmen yönetimlerin çabası ile kulübün yaşatıldığını da aktaran Koca, “Yönetim kurulu olarak maddi kaynak bulabilmek için her yolu deniyoruz. İsim sponsorluğu için görüşmeler yapıyoruz. Formamızın boş alanları var. Led panolar için koşturuyoruz. Locaları satmak için görüşüyoruz. İsim sponsorluğu konusunda kulüp olarak bir beklentimiz var. Birkaç teklif geldi ancak beklentimizin altında kalan rakamlardı.
Buna katlanmaya hazırız
Eskişehirspor büyük bir marka. Önümüzdeki günlerde değerini bulan iyi bir anlaşma olursa açıklamaları yaparız. Eskişehirspor isminin önüne sponsorluk alınmasına normalde sıcak bakan birisi değilim. Ancak 4-5 tane alacaklı dosyası kapanacaksa, kulübün üzerinden önemli bir yük kalkacaksa bir sezon da olsa buna katlanmaya hazırız.
Alacağını silenler var
Eskişehirspor’a kim 1 lira fayda sağlıyorsa ve sağladıysa hepsinden Allah razı olsun. Eskişehirspor’dan alacağı olan eski yöneticilerimiz var. Hulusi Zaim Buyan ağabeyimiz 150 bin liralık bir alacağını sildi. İsminin açıklanmasını istemeyen başka bir eski yöneticimiz de alacağını
sildirdi. Önümüzdeki günlerde de alacaklarını sildireceklerini söyleyen ağabeylerimiz var.
Milletvekillerine sitem
Diyarbakır deplasmanında Eskişehir kentini temsil ettik. Bir tane milletvekilimiz bizi arayıp sormadı. Ne yaptınız, ne durumdasınız diyen hiç kimse olmadı. Açıkçası biraz kırgınız. Malum partinin milletvekilleri rakibimizi o gün yalnız bırakmadı.”
Biz olmamız gerekiyor
Şehir olarak ‘biz’ olmamız gerekiyor.Bizi yalnız bırakmasınlar.Mücadele ediyoruz.Yönetim kurulu olarak gelen tüm gelirleri olabildiğince en iyi şekilde harcamaya çalışıyoruz. Bu sezon Eskişehirspor'a para veren herkes parasının nereye harcandığını biliyor. Fidan parası ile şu dosyayı kapattık. Loca ve led paraları ile şu dosyayı kapattık diye tek tek açıklıyoruz. An itibariyle futbolcularımızın prim ve maaş alacağı yok.”
Sırada kulübü ayağa kaldırmak var
Şehrin takıma sahip çıkması gerektiğini de aktaran Koca, “88 bin nüfuslu Kırklareli’ne gittik, vekili ile belediye başkanı ile şehrin takımına sahip çıkmaya çalışıyorlar. Bizim de bunu başarmamız lazım. Eskişehirspor artık nefes almaya başladı. Sırada bu kulübü ayağa kaldırmak var. Devre arasında transfer tahtasını açmak istiyoruz. Çalışmamız da var. Ancak hadi açalım demekle, ikili ilişkiler ile bir noktaya kadar ilerleyebilirsiniz. İş dönüyor dolaşıyor Erkan Midilli, Sadri Atam, Erkan Koca, Murat Dağtekin yine maddiyata geliyor.
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi