Tek Kaygı Özel Okullar

Videoyu Aç Tek Kaygı Özel Okullar
A
a

Milli Eğitim Bakanlığı’nın tek kaygısının özel okulların öğrenci kayıtları olduğunu söyleyen Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, “Bunun için yapıldığı apaçık bir uygulama ile pazartesi gece yarısı salı günü okulların açılacağını duyurmak nasıl bir kaygının ürünüdür acaba?” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Milli Eğitim Bakanlığı 1 Haziran itibariyle bazı kademelerde haftada iki gün yüz yüze eğitime geçileceğini ve 18 Haziran-2 Temmuz arasında isteğe bağlı olarak telafi eğitimi yapılacağını duyurdu. Konuyla ilgili açıklama yapan Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, “Pedagojik olarak mümkün olmayan bir durum ile karşı karşıya bırakıldık. Günü birlik politikanın sonucunu ülke olarak ödüyoruz” diye konuştu.
KERVAN YOLDA DÜZÜLÜR MANTIĞI
“Dilekçeli eğitim ile isteğe bağlı telafi eğitimi olamaz” diyen Alkan, “Eskişehir'de ve ülkenin her yerinde o sınıfta olan çocukların neye ihtiyacı olduğunu bilenler sadece ve sadece eğitim emekçileridir.  Açıklamalara göre 6,7,10 ve 11’inci sınıflar bu yılı sadece 3 hafta ve toplamda 6 gün okula gidebileceklerdir. Notlar zaten sisteme girildi. Pedagojik olarak mümkün olmayan bir durum ile karşı karşıya bırakıldık. Günü birlik politikanın sonucunu ülke olarak ödüyoruz. Telafi eğitimi yapılacaksa ciddi ele alınmalıdır. İsteğe bağlı öğrencilerin ihtiyacı tespit edilmeden yapılan bir telafi programı olur mu?Bu plansızlıkla telafide yine ders anlatmak ön plana çıkacak. Sınava dayalı ve özel okulları önceleyen sistem devam edecektir. Ön hazırlık yapılmadan kervan yolda düzülür mantığı devreye girecektir” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi