TEKNOPARK GÜÇ KATACAK

Videoyu Aç TEKNOPARK GÜÇ KATACAK
A
a

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Başkan Vekili ve ATAP Yönetim Kurulu Üyesi Metin Saraç, Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi (ETGB) olarak, Eskişehir Teknik Üniversitesi ile Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nde birer Teknopark kurulacağını söyledi.


ETGB, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesindeki ana tesisleriyle ESOGÜ ve Anadolu Üniversitesi’ndeki teknopark binalarına ilave olarak, yakın zamanda Eskişehir Teknik Üniversitesi’ne (ESTÜ) 18 milyon 500 bin liralık yatırım ile bir teknopark daha kuracak. Yapılacak yeni teknopark binasının 2022 yılı sonunda hizmete açılması hedefleniyor. ETGB idaresi ek olarak, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’ne de 6 milyon TL’lik bir yatırım ile teknopark binası kurma çalışmalarına da başladı.
HIZLA BÜYÜYOR
EOSB Başkan Vekili ve ATAP Yönetim Kurulu Üyesi Metin Saraç, ESTÜ’ye kurulacak olan teknopark çalışmalarında son aşamaya geldiklerini aktararak, “Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) İki Eylül Kampüsü’nde 33 bin metrekarelik bir arazide teknopark kurma çalışmalarımızın sonuna geldik. Bu sürecin en kısa sürede tamamlanması için hem bizler hem de üniversitemiz yönetimi çalışmalarını sürdürüyor” diye konuştu. Saraç şöyle devam etti: “ESTÜ Teknopark’ta 5 bin metrekarelik teknopark binası yapılacak olup; 2 bin 400 metrekarelik kısmı teknopark firmalarının ofisleri, 800 metrekarelik kısmı hizmet ve destek alanı, 1800 metrekarelik alan ise teknolojik ürün üretim atölyelerinden oluşacaktır. Bu önemli yatırımın toplam bedeli ise 18 milyon 500 bin TL olacaktır.”
BİLECİK’E DE KURULACAK
Yönetim Kurulu Üyesi Saraç, ATAP tarafından Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’ne de bir teknopark binası kuracaklarını aktararak, “Toplam yatırım tutarının 6 milyon TL olarak hesapladığımız bu yatırımın, 2021 yılı içinde tamamlanmasını planlıyoruz” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi