Temiz çevre için çaldılar

Videoyu Aç Temiz çevre için çaldılar
A
a

Tepebaşı Belediyesi temizlik işçilerinden kurulu Eko Şov Ritim Grubu, Dünya Temizlik Günü’nde şarkılarını temiz ve sağlıklı bir çevrenin önemine dikkat çekmek için söyledi.


Hayata geçirdiği çevreci projelerle takdir toplayan Tepebaşı Belediyesi, Dünya Temizlik Günü kapsamında da Şeker Mahallesinde bulunan Emin Bektöre Deneyimli Kafe önünde bir etkinlik düzenledi.
BROŞÜR DAĞITTILAR
Etkinliğe, Eskişehir Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI Eskişehir), Eskişehir Toplum Sanat Derneği (ETOS), Eskişehir Gordion Rotary Kulübü ve Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği’nin temsilcileri ve gönüllüleri katıldı. Etkinlik, gönüllülerin bölgede bulunan parklarda ve sokaklarda bulunan atıkları toplaması ve bilgilendirme broşürlerini dağıtmasıyla başladı. Gönüllüler yaklaşık 3 saat içerisinde 3 ton atık topladı. Daha sonra etkinlik, Tepebaşı Belediyesi temizlik işçilerinden kurulu Eko Şov Ritim Grubu’nun konseri ile devam etti.
ÇEVREYİ KORUYUN
Etkinlikte bir konuşan Temizlik İşleri Müdürü Alev Kulaç, çevre temizliğinin önemli olduğunu ve temiz çevrenin korunması gerektiğini belirterek, “Temizlik İşleri Müdürlüğü olarak aylık 10 bin ton atık topluyoruz. Fakat sadece atık toplamak ve temizlik yetmiyor. Temiz çevreyi korumak da gerekiyor” dedi. Sırayla birer konuşma yapan diğer sivil toplum kuruluşu temsilcileri ise, çevreye atılan gelişi güzel atıkların doğada yüzlerce hatta binlerce yılda yok olduğuna dikkat çekerek, herkesi çevre temizliği konusunda daha duyarlı olmaya davet ettiler. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi