Tepebaşı Belediyesi Gençlik Tiyatrosu Kırsaldaki Çocuklarla Buluştu

Videoyu Aç Tepebaşı Belediyesi Gençlik Tiyatrosu Kırsaldaki Çocuklarla Buluştu
A
a

Tepebaşı Belediyesi Gençlik Tiyatrosu Tarafından İbiş Misafirlikte Orta Oyunu, Keskin, Gündüzler Ve Yukarı Söğütönü Mahallelerinde Sahnelendi. Çocukların Yoğun İlgi Gösterdiği Oyunda Keyifli Anlar Yaşandı.

Tepebaşı Belediyesi Gençlik Tiyatrosu tarafından İbiş Misafirlikte Orta Oyunu, Keskin, Gündüzler ve Yukarı Söğütönü mahallelerinde sahnelendi. Çocukların yoğun ilgi gösterdiği oyunda keyifli anlar yaşandı.
Tepebaşı Belediyesi Gençlik Tiyatrosu, yaz döneminde sahnelediği oyunlar ile Eskişehirli tiyatroseverlerin karşısına çıkmaya devam ediyor. Yaz Oyunları kapsamında izleyici ile buluşan Tepebaşı Belediyesi Gençlik Tiyatrosu, Geleneksel Türk Tiyatrosunu yaşatmaya devam ederken kırsal mahallelerde 7’den 70’e herkesin tiyatro ile buluşmasını hedefliyor. Her yıl yeni bir oyunla turne düzenleyen gençlik tiyatrosu, İbiş Misafirlikte adlı oyunu bu yıl ilk kez oynuyor. Yaz mevsimi boyunca ücretsiz olarak izlenebilecek olan oyun, sahnelendiği Keskin, Gündüzler ve Yukarı Söğütönü Mahallesi sakinlerinden de yoğun ilgi gördü. Metni anonim olan eserde Murat Can Vural, Mehmet Güzel, Süleyman Çobanoğlu ve Mete Özkan sahne alırken; oyunun danışmanlığını Fatih Pazvantoğlu, dekor tasarımını ise Mustafa Özmen üstleniyor.
İzleyicilere bol bol kahkaha attıran İbiş Misafirlikte, kırsal mahallelerde 4 gün boyunca ücretsiz olarak sahnelendi.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi