Tepebaşı’nda çocuklar eğlenirken öğreniyor

Videoyu Aç Tepebaşı’nda çocuklar eğlenirken öğreniyor
A
a

Tepebaşı Belediyesi tarafından ücretsiz olarak düzenlenen yaz dönemi çocuk programlarına katılan çocuklar, eğlenirken öğrenmenin keyfini yaşıyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Tepebaşı Belediyesi’nin 23 Nisan, Esentepe ve Çukurhisar Çocuk Sanat ve Kültür Merkezleri, Eskişehirli çocukların bir araya gelerek kendilerini geliştirdikleri, ailelerin ise gözünün arkada kalmadığı merkezler olarak hizmet vermeyi sürdürüyor.
Çocuklar, sıcak birer yuva olarak faaliyetlerini sürdüren çocuk merkezlerinde alanında uzman eğitmenler tarafından birçok branşta düzenlenen eğitimlere katılıyor. Eğitim faaliyetleri ile kendilerini geliştiren çocuklar diğer yandan da akranları ile bir araya gelerek sosyalleşmiş oluyor. Anne ve babaların güven içinde emanet ettikleri merkezlerde çocuklar, yaşıtları ile birlikte eğlenirken öğreniyor, öğrenirken de gelişiyor.
Tepebaşı Belediyesi’nin ücretsiz olarak düzenlediği yaz dönemi çocuk programları kapsamında gerçekleştirilen Oyun ve Beceri Grubu ise 3-4 yaşındaki 145 çocuğun katılımı ile devam ediyor. Pandemi koşullarına göre dizayn edilmiş sınıflarda, uzman eğitmenler tarafından verilen eğitimlerde çocuklar; hamur oyunu, yırtma, yapıştırma teknikleri gibi sanat ve oyun etkinlikleriyle eğlenirken öğreniyorlar.
Tepebaşı Belediyesi’nin çocuk merkezlerinden yararlanan çocuklar mutluluğunu ifade ederken, veliler ise Tepebaşı Belediyesi’ne gerçekleştirilen eğitimlerden ötürü teşekkürlerini iletiyor.
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi