TEPEBAŞI’NDAN KIRSALA DESTEK

Videoyu Aç TEPEBAŞI’NDAN KIRSALA DESTEK
A
a

Tepebaşı Belediyesi tarafından Atalantekkeli kadınlara 30 bin adet çilek fidesi ücretsiz olarak dağıtıldı.

Tepebaşı Kırsal Kalkınma Kurulu’nun, Atalantekke Mahallesindeki kadınların çilek üretimini destekleme kararını almasının ardından, 14 kadın üreticiye 30 bin adet Albion cinsi çilek fidesi ücretsiz olarak dağıtıldı.
GÖNÜLLÜ VURGUSU
Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından düzenlenen fide dağıtımına, mahalle sakinlerinin yanı sıra Kırsal Kalkınma Yürütme Kurulu Başkanı Cengiz Toraman, Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Melih Savaş ve Başkan Ahmet Ataç katıldı. Kırsal kalkınmada kadın üreticilerin önemine dikkat çeken Başkan Ataç, “Belediyemiz öncülüğünde kurulan ve bünyesinde alanında uzman kişilerin gönüllü olarak destek verdiği Kırsal Kalkınma Kurulumuzun yaptığı önemli değerlendirmeler var. Bunlardan bir tanesi de Atalantekke’deki çilek üretiminin desteklenmesidir” dedi.
FESTİVAL YAPACAĞIZ
“Özellikle kadın üreticilerin desteklenmesi çok önemli” diyen Ataç, “Burada iyi yetişen neyse, onun seçilmesi gerekir. Arkadaşlarımız bu nedenle Albion cinsi çilekte karar almışlar. Diliyoruz 45 gün sonra burada bir çilek festivali yaparız. Ardından Eskişehir’de Hanımeli Sokak’ta çilek, çilek reçeli gibi ürünlerinizi satışa sunabilirsiniz. Hem üreten, hem tüketen kazansın. Yeter ki kırsal kalkınma konusunda birlikte çalışalım. Diyaloğumuz iyi olsun. Fidelerinin ekiminden bakımına, hasat zamanında pazarlama aşamasına kadar tüm süreçte yanınızda olacağız” ifadelerini kullandı.
İLK FİDE DİKİLDİ
Başkan Ataç’ın konuşmasının ardından fideler üretici kadınlara teslim edildi. Atalantekke Muhtarı Ahmet Yıldız Başkan Ataç’a teşekkür ederek, “Bereketli olmasını dilerim, hepimize hayırlı uğurlu olsun” dedi. Sonrasında ise Ataç’ın da katılımıyla bir bahçede ilk fide toprakla buluştu. Etkinlik, mahallelilerle günün anısına çektirilen hatıra fotoğrafı ile son buldu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi