TERAPİ GİBİ BELDE EVİ

Videoyu Aç TERAPİ GİBİ BELDE EVİ
A
a

Tepebaşı Belediyesi Belde Evleri’nde düzenlenen Kağıt Sanatı kursuna katılan kadınlar el becerilerini geliştirirken sosyalleşiyor. Kursiyer kadınlar, Belde Evleri’ndeki ortamın, kendileri için terapi niteliğinde olduğunu söylüyor.


Kadınların kağıttan takı ve süs eşyaları ürettikleri kurs, Bahçelievler Belde Evi ve Meslek Edindirme Kurs Merkezi, Hedef Batıkent Belde Evi ve Özdilek Sanat Merkezi’nde yoğun katılım ile sürüyor.
KEYİFLE GELİYORLAR
Bahçelievler Belde Evi ve Meslek Edindirme Kurs Merkezi'nde, 15 kursiyer kadının katıldığı dersler de keyifli ve nezih bir ortamda gerçekleşiyor. Kurs hakkında bilgiler veren eğitmen Esin Ceviz, “Hanımların ilgisi çok yüksek, keyifle geliyorlar. Burada aynı zamanda bir terapi ortamı var, katılımcı kadınlar kafalarını dağıtıyor, arkadaşlık ilişkileri gelişiyor” dedi.
MÜPTELASI OLDUM
Bir diğer kursiyer Gülseren Mergen de panikatak hastalığını Belde Evleri’nde yendiğini anlattı. Kurslara gelmek için sabırsızlandığını ifade eden Mergen, “İlk defa geçen dönem Belde Evi’ne başladım. Evde boş oturmaktansa denemek istedim. Şimdi müptelası oldum, buradan gidemiyorum. Kağıt sanatı haricinde başka kurslara da yazıldım ve benim için terapi oldu” dedi. Kursta ortaya çıkan ürünler, açılan sergi ile beğeniye sunulacak. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi