Termal dürbünlerle aranıyor

Videoyu Aç Termal dürbünlerle aranıyor
A
a

Mihalıççık İlçesi’nde 3 gün önce kaybolan 30 yaşındaki kadın için başlatılan arama çalışmaları aralıksız olarak sürerken, son olarak AFAD’ın termal dürbünleri devreye sokuldu.

10 Temmuz 2015 günü ilçeye bağlı Otluk Köyü’nde kaybolan, bekar ve psikolojik rahatsızlığı olduğu öğrenilen 30 yaşındaki Zeynep Darcan için Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), Dorlion Arama Kurtarma (DAK), İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ekiplerinin özverili çalışması devam ediyor. Yaklaşık 80 kişilik arama kurtarma ekibi ile jandarma, kayıp kadınla alakalı olarak mahalle halkının işaret ettiği her şüpheli yeri arıyor. Ekipler, Zeynep Darcan’ın kayboluşunun adli boyutta bulunması ya da kaybolup gitmiş olmasına dair bir emare ararken, Türk Hava Kuvvetlerinden istenen helikopter desteğinin sona erdiği, AFAD’ın termal dürbünleri ile bölgeye hakim noktalardan her yerin karış karış arandığı öğrenildi.
Öte yandan arama kurtarma ekiplerinin, dönüşümlü olarak çalışmayı sürdürdüğü, aramanın gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam ettiği bilgisi alındı. (İHA)
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi