“Terör adına hiçbir şey bırakılmamalı”

Videoyu Aç “Terör adına hiçbir şey bırakılmamalı”
A
a

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, terör unsuru adına Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde bir şey bırakılmaması gerektiğini söyledi.

Diyarbakır’ın Lice Hani Kocaköy ilçeleri kırsalında şehit olan 4 asker ve Siirt Pervari karayolunda bombalı tuzak sonucu 8 askerimizin şehit edilmesi ile ilgili yazılı açıklama yapan Destici, “Bu hadiselerin yaşanacağı aslında gün gibi ortadaydı. Maalesef tedbir alınmadı ve çözüm sürecinin yalancı baharına ülkemiz, milletimiz kandırıldı ve Mehmetçiklerimiz, polislerimiz heba ediliyorlar. Ne verirseniz verin, PKK ile müzakere ederseniz, masaya oturursanız, hep daha fazla isteyeceklerini söyledik. Yani bugün özerklik talepleri var, Apo'nun serbest bırakılması talepleri var. Ana dilde eğitim talepleri var. Yarın bunları verdiğiniz zaman ki bunlar verilemez. Daha fazlasını isteyecekler, ayrı bir devlet isteyeceklerdir" diye ifade etti.
Destici, yapılan saldırıların son bulmasını isteyerek, açıklamasının bir bölümünde şu ifadelere yer verdi: “Siirt Pervari de hain, bölücü unsuru PKK’nın kampı olduğu iddiaları ayyuka çıkmış ve bu bilgi bilinmesi gereken her yere bildirilmiş, bu kampın varlığından haberdar olunmasına rağmen eğer bu kamp dağıtılmamış, çözüm süreci adına buna göz yumulmuş ve bu saldırıda o kampta yetişen, var olan hain teröristler tarafından gerçekleştirilmişse sorumlu olanlar bunun vebalinden kurtulamayacakları gibi bedelini de ödemelidirler. Ülkeyi yönetenler sorumluluk makamında bulunanlar artık derslerini alır. Ülkemizin içindeki ve dışındaki bütün PKK kampları yok edilir. Bütün teröristler etkisiz hale getirilinceye kadar operasyonlar devam eder. Bu teröristlere destek veren, sırtını dayayan, yanında duran, sözcülüğünü yapan ve meşrulaştıran bütün yapı ve kişilerde hukuk içerisinde ortadan kaldırılır.”  (İHA)

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi