TGS Pikniği Buluşturdu...

Videoyu Aç TGS Pikniği Buluşturdu...
A
a

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Il Temsilciliği tarafından düzenlenen Basın Dayanışma Pikniği Mamuca Göleti’nde gerçekleştirildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir’de çalışan gazetecilerin keyifli vakit geçirdiği pikniğe, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP Milletvekilleri Jale Nur Süllü ve Utku Çakırözer, ESKI Genel Müdürü Oguzhan Özen, TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca da katıldı.
YENİ BİR BASLANGIÇ
Organizasyonun gazeteciler için birlikteliği ve dayanışmayı büyütmek adına çok anlamlı olduğunu dile getiren TGS İl Temsilcisi Şenay Bilik Yıldırım, “Biz gazeteciler, yıllardır başka meslek gruplarının hak mücadelesini haberleştirip, onların sesi oluyoruz, simdi ise artık sıra bizde. Ekonomik ve sosyal haklarımız için, daha iyi çalışma koşulları ve özgürlüğümüz için sesimizi yükseltme zamanı geldi” diye konuştu. Gazetecilerin yasadığı baskılar ve isini kaybetme korkusu ile sindirildiği bu düzenin çürümeye başladığını ifade eden Yıldırım, “Bu çürüme, yeni bir başlangıcın habercisi aslında, artık gazeteciler için örgütlenme ve birlikte güçlü olma vakti” dedi.
BAŞKANLAR DA KATILDI
Pikniğe verdikleri katkı için Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a teşekkür eden Yıldırım, pikniğe katılanlara TGS tarafından hazırlanan kupaları hediye etti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi